Etihad Airways zainaugurował połaczenie do Krakowa

AktualnościWiadomościZarządzanie

Vanessa Hudson zostaje dyrektorem generalnym linii lotniczych Qantas

Zmiana kierownictwa w Qantas: Poprzednia dyrektor finansowa Vanessa Hudson (53 l.) zastąpi w listopadzie dyrektora generalnego Alana Joyce’a (56 l.). Odchodzi z firmy po ponad 14 latach pełnienia funkcji CEO. Poinformowała o tym linia lotnicza z kangurem we wtorek. Hudson sama jest weteranem Qantas, zajmując różne stanowiska kierownicze w tej linii lotniczej przez 28 lat.

Hudson nie brakuje pewności siebie i doświadczenia: „Mam bardzo głębokie zrozumienie tej organizacji” – powiedziała podczas konferencji prasowej. „Moje doświadczenie w prowadzeniu linii lotniczej przez kryzys związany z koronawirusem pomaga mi dobrze ustawić linię lotniczą na nową erę”.

Boom turystyczny po zniesieniu ograniczeń związanych z koronawirusem pomaga obecnie Qantas odnotowywać zyski. Jednocześnie wizerunek linii lotniczej ucierpiał, ponieważ Qantas ma problemy z opóźnieniami, odwołanymi lotami, brakami personelu i zagubionym bagażem.

Mimo to linia lotnicza pozostaje optymistą. „To przejście następuje w czasie, gdy grupa Qantas ma wyjątkowo dobrą pozycję” – powiedział główny kontroler Goyder. Nowy dyrektor finansowy ma zostać ogłoszony w najbliższych miesiącach.

Polecane artykuły
AktualnościManager lotniczyManager lotniczyWiadomości

Etihad Airways inauguruje połączenie do Krakowa, najnowszej destynacji w swojej polskiej sieci

AIAktualnościWiadomości

OpenAI najwyraźniej przygotowuje się do wojny cenowej z Anthropic

AktualnościWiadomości

Ryanair wymaga od rodziców zapłaty za możliwość siedzenia obok swoich dzieci

AktualnościWiadomości

Bill Gates mówi o szantażu ze strony Epsteina

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *