Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Unia chce opodatkować paczki od sprzedawców internetowych

 

Tak zwana opłata za paczkę ma zostać pobrana od sprzedawcy internetowego i wpłacona przez niego do urzędu skarbowego. Wynika to z dokumentu podpisanego przez lokalnego rzecznika politycznego Christiana Haase’a i wiceprzewodniczącego grupy parlamentarnej Andreasa Junga (obaj CDU), z którego cytuje „Welt am Sonntag”. To, czy spowoduje to wzrost cen towarów zamówionych w Internecie, zależy od dostawców. Wysokość opłaty powinna być oparta na wartości zamówienia.

„Dzięki dochodom handel internetowy będzie uczestniczył w kosztach infrastruktury komunalnej, z której korzysta. Pozwoli to usunąć nierównowagę w porównaniu ze stacjonarnym handlem detalicznym, który już dziś wnosi znaczący wkład do budżetu gminy w postaci podatków” – czytamy w artykule „WamS” w artykule . Dochód z nowej opłaty powinien bezpośrednio odciążyć lokalny handel detaliczny: „Fundusze zostaną zatem w całości wykorzystane na wzmocnienie zróżnicowanego handlu detalicznego w tętniących życiem centrach miast” – cytuje gazeta.

Ponadto sklepom, które musiały zostać tymczasowo zamknięte z powodu pandemii, należy pomóc w postaci hojniejszej pomocy pomostowej, szybkich pożyczek i ulg podatkowych.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Wdrażanie 5G na lotniskach w USA ponownie przełożone

AktualnościWiadomości

Microsoft kupił Activision Blizzard za 70 miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Czeski milioner jechał 417 km/h na niemieckiej A2

AktualnościWiadomości

Rosja też chce zakazać kryptowalut

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: