Zewnętrzne telebimy LED

AktualnościLudzieWiadomości

Trump w końcu znalazł bank na swój miliardowy majątek

Eric Trump (41) niedawno został klientem Citigroup. Według doniesień Bloomberga  , syn prezydenta USA Donalda Trumpa utworzył fundusz powierniczy w tym dużym banku, aby zarządzać częścią majątku ojca. Prezydent USA jest podobno beneficjentem funduszu – jednak dokładna kwota, jaką rodzina Trumpów wpłaciła do Citigroup, nie jest znana. 

Wcześniej kilka dużych banków najwyraźniej odmówiło współpracy z prezydentem USA. Na przykład w sierpniu Trump ostro skrytykował dwa największe amerykańskie banki, JPMorgan Chase i Bank of America, za rzekomą odmowę przyjęcia jego pieniędzy, choć nie przedstawił na to żadnych dowodów. Trump powinien był zwrócić się do kilku mniejszych banków, a nie do dużych, powiedział prezydent. Według Bloomberga, zarówno JPMorgan Chase, jak i Bank of America jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​nie odmówią współpracy z powodów ideologicznych.

Fundusz jest dla banku tematem wrażliwym, dlatego tylko wybrani dyrektorzy i osoby na kluczowych stanowiskach mogą mieć dostęp do informacji na jego temat. Na przykład Andy Sieg , dyrektor ds. zarządzania majątkiem w Citigroup, który prowadził rozmowy z Erikiem, czy Kent Lucken , bankier Citigroup, który podobno odpowiada za kontakty między bankiem a rodziną Trumpów. 

Według magazynu Forbes, majątek netto prezydenta USA wynosi obecnie 7,2 miliarda dolarów (równowartość nieco poniżej 6,1 miliarda euro), co plasuje go na 201. miejscu na liście 400 najbogatszych Amerykanów. W ciągu ostatniego roku powiększył swój majątek o prawie 3 miliardy dolarów.
Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Powstał Firewall, który rozumie sztuczną inteligencję. Check Point otwiera nową erę cyberbezpieczeństwa

AktualnościWiadomości

FED utrzymała swoją referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie

AIAktualnościWiadomości

eBay płaci parze ponad 50 milionów dolarów za nękanie blogera

AIAktualnościWiadomości

Zuckerberg ostrzega, że ​​Stany Zjednoczone nie powinny zakazywać chińskich modeli AI

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *