Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościManager lotniczyWiadomościZarządzanie

Thorsten Dirks zostanie nowym członkiem zarządu Deutsche Lufthansa AG

Podczas dzisiejszego posiedzenia we Frankfurcie, Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG mianowała Thorstena Dirksa członkiem zarządu Lufthansa Group. Thorsten Dirks przejmie odpowiedzialność za Eurowings Group oraz segment usług lotniczych 1 maja 2017 roku. Na tym stanowisku zastąpi Karla Ulricha Garnadta, który przechodzi na emeryturę wraz z końcem umowy 30 kwietnia 2017 roku. Kontrakt z Thorstenem Dirksem został podpisany na 3 lata. Nowy członek zarządu będzie mieć swoje biuro w Kolonii,
w siedzibie Eurowings Group.

Doświadczony ekspert będzie mieć za zadanie rozwój siatki połączeń lotniczych Eurowings Group o nowe kierunki będącej w fazie silnego wzrostu. Strategiczne znaczenie, oprócz zapewniania stabilności operacyjnej w trakcie rozwoju Eurowings, będą mieć integracja i procesy migracyjne platform lotniczych Eurowings. Doświadczenia podróży będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla pasażerów dzięki nowym ofertom i usługom cyfrowym. Ponadto, do kluczowych obowiązków Dirksa należeć będzie rozwój usług lotniczych. Oczekuje się, że ruch połączeń bezpośrednich oraz tych usług znacząco zwiększą swój udział w przychodach Lufthansa Group do 2020 roku.

Wolfgang Mayrhuber, Prezes Rady Nadzorczej Deutsche Lufthansa AG powiedział: “Dzięki Thorstenowi Dirksowi zyskujemy znakomitego przedsiębiorcę o międzynarodowej renomie z dużym doświadczeniem, który jest bardzo ważny dla naszego biznesu. Z jego ekspertyzą, umiejętnościami kierowania zespołem i zorientowaną na klienta postawą, jest doskonałą odpowiedzią na wyzwania, które stoją przed nami w Eurowings.”

Dirks ma tytuł magistra inżynierii, rozpoczynał swoją pracę zawodową w niemieckich siłach powietrznych. Jego kariera wiodła przez różne stanowiska z zakresu technologii i telekomunikacji. Od 2003 roku zajmował się projektem mobilnego dostawcy E-Plus, stojąc na czele firmy jako Prezes Zarządu. Po jej przekształceniu w Telefonica Group w 2014, Thorsten Dirks objął stanowisko Prezesa Zarządu Telefonica Deutschland AG. Odpowiadał m.in. za markę O2, kierując firmą zatrudniającą ponad 10 000 pracowników i cieszącą się obrotem ze sprzedaży na poziomie 8 mld euro. Jako prezes stowarzyszenia branżowego Bitkom, reprezentował interesy gospodarki cyfrowej od 2015 roku.
Carsten Spohr, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Deutsche Lufthansa AG powiedział: “Thorsten Dirks udowodnił, że można osiągnąć sukces ekonomiczny połączony z kontrolą kosztów. Jednocześnie wykazał się zdolnością do wzrostu troski o klienta przy dodatkowej energii do rozwoju współpracy z nowymi partnerami. Cieszymy się mogąc go powitać jako nowego członka zarządu Lufthansa Group oraz nowego Prezesa Zarządu Eurowings Group.”
Karl Ulrich Garnadt, obecny członek zarządu, przejdzie na emeryturę z dniem 30 kwietnia 2017. “Przez wiele lat blisko współpracowałem z Karlem Ulrichem Garnadtem i cenię go zarówno zawodowo, jak i prywatnie,” – powiedział Wolfgang Mayrhuber. “Jego bogate doświadczenie i wiedza zebrane przez ponad 30 lat doskonałej pracy w różnych obszarach w ramach Lufthansy sprawiają, że jest on jednym z najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie w branży lotniczej. Cieszę się, że Karl Ulrich Garnadt zgodził się doradzać swojemu następcy w okresie przejściowym.” – dodał.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: