Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościTechnologieWiadomości

TCL przedstawia nową serię telewizorów C70, oferujących wyjątkową kombinację obrazu i dźwięku

 

 

TCL – trzeci największy producent telewizorów na świecie – zaprezentował dziś podczas konferencji prasowej w Warsaw Spire w Warszawie swój najnowszy, flagowy telewizor serii C70. To ultra cienki produkt z technologią 4K HDR, który gwarantuje bezkonkurencyjne doświadczenia wizualne i dźwiękowe. C70 został wyposażony w przedni system dźwiękowy JBL oraz technologię Android TV. Dzięki temu zabiegowi widzowie mogą korzystać z unikalnych, kinowych doświadczeń. 

Innowacyjność pozostaje integralną częścią DNA firmy TCL już od momentu jej powstania,w 1981 roku w Chinach. TCL oferuje innowacyjne produkty uosabiające takie cechy, jak: jakość, design, komfort eksploatacji i najnowocześniejsze technologie. Firma jest jednymz istotnych graczy na globalnym rynku elektroniki użytkowej, który rewolucjonizuje świat telewizji dzięki licznym innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie technologii obrazu (Quantum Dot, HDR, ekran 8K itd.), technologii interaktywnej (min. OS Smart TCL TV+, Android TV), a takżew samym designie. Wyjątkowy, nowoczesny design widoczny jest już chociażby w kolorowych obudowach telewizorów TCL H24E4433 czy w pierwszych telewizorach 4K UHD serii P60 z technologią Android TV 6.0.

01_ISOMETRIC

C70: innowacyjne i zmysłowe doświadczenie telewizyjne

C70 jest kolejną innowacyjną propozycją TCL. To unikalny telewizor gwarantujący wyjątkowy dźwięk oraz jakość obrazu, ze zintegrowaną technologią Android TV 6.0.1. C70 daje dostęp do niezliczonych aplikacji i usług, w tym do: Sklepu Google Play, Google Cast, do gier, muzyki, oferty filmowej i telewizyjnej. Telewizor jest wyposażony w zintegrowaną przystawkę Chromecast i posiada funkcję wyszukiwania głosowego.

Sklep Google Play daje użytkownikom C70 dostęp do bogatej oferty aplikacji na Androida, w tym do: filmów, programów telewizyjnych, treści muzycznych i sportowych. Technologia Google Cast posiada funkcję screen mirroring, dzięki której na ekranie telewizyjnym można szybko i w wysokiej jakości wyświetlać ulubione materiały wideo, gry i aplikacje bezpośrednio ze smartphona. Funkcja wyszukiwania głosowego (Google Voice Search) daje użytkownikom możliwość w pełni uproszczonego sterowania głosem.

Oprócz tego przez telewizor C70 użytkownicy zyskują dostęp do Netflixa – jednej z największej na świecie platform streamingowych, na której znajdą setki seriali i filmów. Wystarczy kliknąć na przycisk „Netflix” umieszczony bezpośrednio na pilocie do telewizora.

tcl-u65c7006-picture-front-with-illustration-hd

Niezrównana technologia audiowizualna

C70 jest wyposażony w takie technologie obrazu, jak:HDR Pro, 4K UHDoraz Micro Dimming. Dzięki intensywnej i realistycznej kolorystyce generowanej w technologii Wide Color Gamut (szeroka paleta barw) telewizor tendokładnie wyświetla olśniewające obrazy, precyzyjnie odtwarza pełne spektrum odcieni i tym samym zapewnia użytkownikom kinowe doświadczenia w cyfrowej jakości. Wspominane technologie gwarantują idealną jakość chromatyczną i bardziej intensywny odcień czerni. Z kolei Micro Dimming to technologia, która samodzielnie koryguje ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, tworząc doskonalszy kontrast obrazu. Dzięki ekranowi w technologii 4K UHD widz może całkowicie zanurzyć się w oglądaną rzeczywistość. 

Telewizory C70 posiadają luksusowy system dźwiękowy JBL z technologią DTS Premium Sound, gwarantującą niezrównaną akustykę i wyjątkowe doświadczenia dźwiękowe. Głośniki JBL są umieszczone z przodu i skierowane ku oglądającemu, co eliminuje zakłócenia w transmisji i daje wyjątkową, luksusową jakość dźwięku. DTS Premium Sound zapewnia głęboką akustykę przy odtwarzaniu studyjnych nagrań na żywo, efektywnie wzmacnia wszystkie ścieżki dialogowe i muzyczne i obniża poziom zakłóceń powodowanych dźwiękiem odbitym. Dolby Digital generuje imersyjny przestrzenny dźwięk „5.1 surround”, a unikatowa funkcja TCL Smart Volume eliminuje efekt wahań natężenia dźwięku przy zmianie kanałów, automatycznie utrzymując go na stałym poziomie.

Telewizory C70: połączenie najnowocześniejszej technologii i znakomitego designu 

Design odgrywa kluczową rolę wśród innowacyjnych rozwiązań TCL. Firma proponuje wyjątkowej jakości ekrany, które harmonijnie wtapiają się we wnętrze i stają się samodzielnymi obiektami dekoracyjnymi. Dzięki nowemu interfejsowi Android TV telewizory C70 łączą w sobie elegancki, nowoczesny i wyrafinowany design oraz dostarczają najlepsze z możliwych rozrywkowe doświadczenia. Dzięki ultra cienkiej ramie oraz metalowej obudowie połączonej z efektywnymi nowoczesnymi technologiami i kreatywnym designem produkt gwarantuje widzom możliwe najlepszą jakość obrazu i dźwięku. 

TCL Multimedia

TCL Multimedia Technology Holdings Limited (symbol giełdowy na HKSE: 01070), z siedzibą w Chinach, to jeden z wiodących graczy globalnej branży telewizyjnej. Firma prowadzi działalność badawczo-rozwojową, wytwórczą i dystrybucyjną w segmencie elektroniki użytkowej. Jej nowy model biznesowy zorientowany jest równocześnie na produkt i użytkownika i zasadza się przede wszystkim na strategii „double+”, ukierunkowanej na połączenie „inteligentnych rozwiązań i Internetu” oraz „produktów i usług”. TCL pragnie tworzyć kompleksowy ekosystem dla inteligentnych telewizorów, które dzięki produktom i usługom typu „smart”zapewniają użytkownikom wspaniałe doświadczenia. W 2016 roku, zgodnie z najnowszym rankingiem IHS Technology oraz danymi wysyłkowymi firmy, Grupa plasowała się na 3. pozycji na globalnym rynku telewizorów LCD, z udziałem na poziomie 9%. W raporcie CMM za pierwszy kwartał 2017 roku firmie przyznano również 3. pozycję na rynku PRC telewizorów LCD, z udziałem 13,6%. Akcje Grupy są dopuszczone do notowań w kanale inwestycyjnym Shenzhen-Hong Kong Stock Connect.

Więcej informacji na stronie: www.tcl.eu

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościITWiadomości

70% pracowników branży IT zauważa u siebie wypalenie zawodowe, co dziesiąty cierpi na depresję

AktualnościTechnologieWiadomości

W tym roku w Polsce przybyło 13 proc. jednoosobowych działalności IT - jest ich już blisko 150 tys.

AktualnościWiadomości

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: