Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Szkolenia dla menedżerów w Inprogress

Jednym z głównych celów szkoleń dla menedżerów jest podniesienie kompetencji dotyczących szeroko rozumianego procesu zarządzania – projektami, karierą, zespołem, kryzysem, organizacją itp. Dlatego tak ważne jest, aby wiedza zdobyta podczas tego rodzaju kursów była rzeczywiście przydatna – zarówno z punktu widzenia menedżera, jak i organizacji, której jest on częścią.
Jak wybrać odpowiednie szkolenia dla menedżerów?

Jeżeli przewodzimy danej organizacji lub zarządzamy jednym z jej działów, wówczas decyzja dotycząca wyboru szkolenia dla menedżerów zazwyczaj dotyczy jednej z poniższych kwestii:

  • Interesuje nas zwiększenie kompetencji – swoich lub podwładnego – w celu lepszego wykonywania zadań w ramach danej firmy.
  • Chcemy poprawić jakość działania danej organizacji, na przykład poprzez zaimplementowanie nowych metod zarządzania.
  • Zmieniają się uwarunkowania prawne lub rynkowe, co automatycznie wymaga od kadry zarządzającej uaktualnienia stanu posiadanej wiedzy, a także uwzględnienia tych zmian w działaniu przedsiębiorstwa.

Co jednak w sytuacji, gdy jesteśmy na początku swojej kariery zawodowej lub postanowiliśmy się przebranżowić? Przecież możemy w ogóle nie wiedzieć, jaką ścieżkę rozwoju wybrać. Owszem, zazwyczaj mamy pojęcie o tym, czego robić nie chcemy (na przykład pracować w dziale sprzedaży lub księgowości). Nie oznacza to jednak, że dokładnie wiemy, w czym naprawdę jesteśmy dobrzy. Analiza kompetencji jest wbrew pozorom dość skomplikowanym procesem i nie przeprowadzimy go nie mając żadnego doświadczenia. W tej sytuacji z pomocą przychodzi Inprogress ze szkoleniami dla menedżerów w ramach subskrypcji szkoleń online Inprogress Plus

Szkolenia dla menedżerów na każdym szczeblu – Inprogress Plus

Założenia Inprogress Plus są bardzo proste: jest to dwumiesięczna lub półroczna subskrypcja nielimitowanych akredytowanych szkoleń dla menedżerów, trenerów, członków zespołów projektowych, facylitatorów itp. Tym, co powinno zwrócić szczególną uwagę obecnych i przyszłych menedżerów, są proponowane ścieżki rozwojowe, przeznaczone zarówno dla nowicjuszy, jak i doświadczonych specjalistów chcących zdobyć nowe kompetencje lub zwiększyć już posiadane. Każda ścieżka charakteryzuje się konkretnym zestawem szkoleń i egzaminów – opcjonalnych oraz obowiązkowych. Wszystkich ścieżek jest 5. Są to:

  • Team Master – idealny wybór na początek. Ścieżka skierowana jest do początkujących Project Managerów, SCRUM Masterów, Product Ownerów, Trenerów a także Facylitatorów.
  • Agile Master – świetna opcja dla managerów, którzy pracują lub chcą pracować w sposób zwinny. Każdy z 3 etapów w tej ścieżce skoncentrowany jest na innych aspektach pracy w sposobie zwinnym, więc wiele osób znajdzie coś dla siebie.
  • Service Master – ścieżka dla obecnych i przyszłych Team Leaderów, TechLeadów, a także dla pracowników organizacji usługowych. Szkolenia w niej dostępne przygotują do stania się liderem w zespołach, które zajmują się dostarczaniem usług.

Project Master – ścieżka kariery dla Project Managerów, którzy mają już pewne doświadczenie w zarządzaniu projektami, lecz którzy uważają, że stać ich na więcej. Ten zestaw szkoleń przygotuje do bycia liderem oraz specjalistą z dziedziny zarządzania projektami.

  • Top Management Master – ścieżka dla osób na stanowiskach kierowniczych, dyrektorskich oraz członków zarządów dużych organizacji. Pozwala zdobyć wiedzę na czym polega zarządzanie strategiczne, jak zarządzać zmianami i rozwija kompetencje w zakresie podejmowania decyzji.

Więcej informacji o wszystkich wyżej wymienionych ścieżkach kariery dla managerów znajdziecie na Inprogress.pl.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: