Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Szef Lufthansy spodziewa się trudnego lata 2023

Lufthansa spodziewa się również problemów z przepustowością na lotniskach iw przestrzeni powietrznej w nadchodzącym roku . Zgodnie z obecnymi planami, grupa dąży do oferty w 2023 r., która wyniesie średnio około 85 procent wolumenu z przedkryzysowego roku 2019. Ten wzrost o około 10 punktów procentowych doprowadzi wszystkich zaangażowanych do granic możliwości wzrostu, powiedział dyrektor generalny Carsten Spohr w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej.

Szczególnie ważna jest kontrola przestrzeni powietrznej. Piloci musieliby być wykorzystywani bardziej efektywnie i ponad granicami, domagał się Spohr. Skrytykował wciąż niespójną przestrzeń powietrzną i brak współpracy pomiędzy krajowymi organizacjami kontroli ruchu lotniczego. Ze względu na nieefektywne trasy, w Europie nadal zużywa się około 10 procent więcej paliwa, niż jest to technicznie konieczne. „Jednolite europejskie niebo to największy pojedynczy środek redukcji CO2, który nie był wdrażany w Europie od dziesięcioleci”.

Ponadto nadchodząca recesja nie ma charakteru globalnego. Grupa Lufthansa sprzedaje tylko co trzeci bilet na rynku niemieckim. „Popyt z USA kwitnie, a pozytywne sygnały napływają również z Azji Południowo-Wschodniej” – powiedział Spohr.

Szef Lufthansy interpretuje niedawny znaczny wzrost cen biletów jako normalizację. „Przed pandemią ogromna nadpodaż ze strony innych dostawców doprowadziła do absurdów, takich jak bilety za 9 euro. W międzyczasie loty stały się droższe ze względu na mniejszą podaż przy dużym popycie, ale nadal są one dostępne. Moim zdaniem, 60 lub 70 euro to uczciwa taryfa podstawowa za to, co jest oferowane”.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: