Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościWiadomości

Student zostanie prezesem Adecco – rusza 6. Edycja CEO for One Month

Od najwyższego stanowiska w firmie – właśnie tak, zupełnie nietypowo, można rozpocząć karierę zawodową dzięki inicjatywie The Adecco Group. CEO for One Month to program kierowany do studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w globalnych firmach, a ich ambicje sięgają najwyższych stanowisk. Aplikacje można przesyłać do 16 kwietnia.

Adecco, światowy lider rynku HR, dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim, odda stery swojej organizacji młodym ludziom na całym świecie. CEO for One Month jest inicjatywą globalną. Na każdym z 47 rynków wybrana zostanie jedna osoba. We wrześniu krajowi CEO staną do rywalizacji o stanowisko globalnego szefa firmy – będą mieli szansę by przez miesiąc zarządzać The Adecco Group u boku Alaina Dehaze’a – najważniejszej osoby w grupie.

W ubiegłorocznej edycji programu wzięło udział ponad 200 tys. młodych ludzi, z czego niemal 2 tys. w Polsce.

Miesiąc intensywnego rozwoju

– Nie ma w Polsce drugiej firmy, która dawałaby ludziom na samym początku kariery takiej możliwości – mówi Anna Wicha, Dyrektor Generalny Adecco Poland. – Młody CEO ma realny wpływ na decyzje podejmowane w naszej firmie, uczestniczy w każdym ważnym spotkaniu i przez cały miesiąc ma bezpośredni kontakt ze mną. Otrzymuje również wynagrodzenie na poziomie adekwatnym do stanowiska – dodaje.

Proces rekrutacji CEO for One Month jest wieloetapowy. Spośród zgłoszeń nadesłanych do 16 kwietnia, wybranych zostanie 10 finalistów. Zostaną oni zaproszeni do siedziby Adecco, gdzie wezmą udział w profesjonalnym i dopasowanym do tak wymagającej rekrutacji Assessment Center. Do finału wybrane zostaną trzy osoby, które odbędą indywidualne rozmowy z Anną Wicha, Dyrektor Generalnym Adecco Poland. Nowego CEO poznamy 28 maja.

Młodzi niegotowi na wyzwania rynku pracy

W większości krajów Unii Europejskiej stopa bezrobocia wśród młodych ludzi jest około dwukrotnie wyższa od średniej dla całej populacji. To jest problem również na rynkach, gdzie rynek pracy jest tzw. „rynkiem pracownika” – czyli na przykład w Polsce. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak umiejętności wymaganych przez pracodawców. Niedopasowanie kompetencji przekazywanych przez szkoły i uczelnie do wymagań rynku jest niestety zagrożeniem, które coraz silniej daje się we znaki polskiej gospodarce.

Problem znajduje swoje odbicie w przygotowywanym co roku raporcie Global Talent Competitiveness Index (GTCI). Na podstawie badań Adecco, INSEAD i Tata Communications, powstaje ranking atrakcyjności państw dla rozwoju i pozyskiwania utalentowanych pracowników. W najnowszym zestawieniu (2019) Polska spadła o 3 pozycje – na 42. lokatę.

– To sygnał ostrzegawczy. Dobre dane makroekonomiczne nie mogą nas usypiać, ponieważ w dobie czwartej rewolucji przemysłowej, to właśnie dostęp do specjalistów z rozwijających się dziedzin jest kwestią fundamentalną. Mobilność pracowników sprawia zaś, że o zatrzymanie lub pozyskanie najlepszych jest bardzo trudno – mówi Anna Wicha.

W badaniu Polska uzyskała relatywnie wysoką notę za system edukacji formalnej (27. miejsce na świecie), ale znacznie wiele gorzej wypadamy pod względem kształcenia ustawicznego (64. miejsce) i dostępu do możliwości rozwoju (80. miejsce).

– Program CEO for One Month jest odpowiedzią na wyzwania, które obserwujemy od lat, a które potwierdził raport. Adecco nie tylko skupia uwagę młodych osób na tym, że swoją karierę zawodową warto rozpocząć właśnie w firmie z obszaru HR. Ostatecznym celem tych działań jest zwrócenie uwagi na problem nieprzystosowania młodych ludzi do oczekiwań pracodawców i zainicjowanie dyskusji jak to zmienić – konkluduje Anna Wicha.

Aplikacje można składać tutaj.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

TeamworkBuzz – nowe narzędzie, które zrobi pozytywny szum w Twojej firmie

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Linie Emirates otwierają nowe połączenie do Porto

AktualnościWiadomościZarządzanie

Paweł Milewski dyrektorem poczty WP

AktualnościWiadomości

Przed światem coraz większe widmo głodu. Pomogą zdjęcia z satelitów?  

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: