Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościBankiWiadomości

Split payment, czyli podzielona płatność, przedsiębiorco, dowiedz się więcej

 

Bank BGŻ BNP Paribas oraz firma konsultingowa Grant Thornton organizują cykl spotkań eksperckich, skierowanych do przedsiębiorców. Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z nowym rodzajem płatności tzw. split payment. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące nowych regulacji w tym zakresie. Najbliższe spotkania dla przedstawicieli sektora MŚP odbędą w Rzeszowie, Lublinie, Krakowie oraz Ełku.

Podczas cyklu spotkań przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m.in. z czym wiąże się i na czym polega split payment oraz jakie korzyści przyniesie podatnikom stosującym nowy mechanizm płatności. Uczestnicy warsztatów zapoznają się również z ryzykami, jakie się z nim wiążą oraz dowiedzą się jak można się przed nimi zabezpieczyć.

Split payment to narzędzie, którego zadaniem jest uszczelnienie systemu podatkowego. Zgodnie z ustawą z grudnia ub.r., banki od lipca 2018 roku będą prowadzić dla klientów dedykowane rachunki VAT powiązane z rachunkami rozliczeniowymi w walucie PLN. Ponadto, banki zostały zobowiązane wprowadzić nowy typ rozliczeń, tzw. płatność podzieloną (split payment), która może być wykorzystywana do zapłaty należności za faktury VAT.

Najbliższe warsztaty odbędą się w Rzeszowie już 5 czerwca w Hilton Garden Inn, Al. Kopisto 1.  Spotkanie poprowadzą eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas oraz przedstawiciele Grant Thornton. Warsztaty, w ramach cyklu spotkań odbyły  się już w Gdańsku, Toruniu, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się na stronie: www.landing.bgzbnpparibas.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: