Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

SAP radzi sobie z kryzysem koronowym lepiej niż oczekiwano

 

W kwietniu Christian Klein musiał jeszcze skorygować prognozy SAP. Teraz grupa, którą zarządza dopiero od kilku miesięcy, wydaje się, że lepiej sobie radzi z kryzysem koronowym niż oczekiwano.

Gigant oprogramowania  SAP  lepiej sobie radzi z kryzysem koronowym niż oczekiwano. Zysk operacyjny wzrósł o 7 procent w stałej walucie do 1,96 miliarda euro w drugim kwartale, podała grupa Walldorfer Dax w środę wieczorem, powołując się na wstępne dane. „Nasza szybka reakcja na kryzys kosztowy zachęciła do gwałtownego wzrostu zysku operacyjnego i marży”, powiedziała dyrektor finansowy Luka Mucic (48). Aby kontrolować koszty, SAP zatrudnia mniej nowych pracowników od czasu wybuchu pandemii i postanowił nie wyjeżdżać w podróże służbowe. Marża operacyjna, która przyciągnęła wiele uwagi na giełdzie, wzrosła o 1,6 punktu procentowego do 28,9 procent. SAP potwierdził też prognozę na cały rok.

W pierwszym kwartale największy producent oprogramowania w Europie tak silnie odczuł kryzys, że Mucic i CEO Christian Klein(40)  ogłosili, że nowy biznes prawie się zatrzymał. Mucic powiedział, że drugi kwartał był „dobrze zarządzany” dzięki zróżnicowanym i rozproszonym klientom na całym świecie oraz rozwijającemu się biznesowi w chmurze. Rosnąca sprzedaż bardziej elastycznych subskrypcji internetowych, które zazwyczaj są płacone co miesiąc, a nie raz, sprawia, że ​​SAP jest mniej cykliczny. Podczas gdy zarobki w chmurze wzrosły o 18 procent od kwietnia do czerwca, tradycyjny rynek licencji na oprogramowanie spadł o 18 procent. Ostatecznie wystarczyło nieznacznie zwiększyć łączną sprzedaż o jeden procent do 6,74 mld euro, gdy większość ekspertów spodziewała się spadku.

Na platformie handlowej Tradegate cena akcji SAP wzrosła nieco ponad trzy procent do 133 euro. Gdyby poziom został osiągnięty również w handlu Xetra, papier przekroczyłby rekordowy poziom 130,80 euro, który został osiągnięty dopiero w poniedziałek. Z kapitalizacją rynkową prawie 160 miliardów euro, SAP jest zdecydowanie najcenniejszą spółką giełdową w Niemczech. W tym roku cena akcji wzrosła o siedem procent, a od lata 2015 r. cena akcji wzrosła prawie dwukrotnie.

Amerykański rywal Oracle niedawno tak opisał swoje główne problemy : „W ciągu kwartału odnotowaliśmy spadek liczby umów, szczególnie w branżach najbardziej dotkniętych pandemią”, powiedziała CEO Safra Catz (58) w końca maja.  Aby wyjść z kryzysu silniejszym, prezes SAP Klein chce nadal będzie inwestować w silniki wzrostu np. w chmurze specyficznej dla branż. Po zakończeniu podwójnego przywództwa chce doprowadzić SAP do starych cnót i przedstawia się jako przybrany syn ojców założycieli.

Luk / Reuters, dpa
Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Rusza nowy fundusz Ipopema TFI na rynku złota i metali szlachetnych

Aktualnoście-commerceWiadomości

Dostawy w e-commerce a ekologia

AktualnościWiadomości

Linie Emirates zaobserwowały większe zainteresowanie posiłkami roślinnymi podczas Veganuary

AktualnościITWiadomości

Czego rynek pracy nauczy się od branży IT w 2022 roku?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: