Wspólne oświadczenie po spotkaniu Chin, Rosji i Iranu w Pekinie

 

AktualnościWiadomości

Rzeszów – tygrys wśród polskich miast

Tereny wschodniej Polski często potocznie określane są mianem “Polski B”, ze względu na niższy poziom rozwoju gospodarczego i społecznego, niższe dochody ludności, słabo rozwiniętą sieć komunikacyjną czy przemysł. Warto jednak zwrócić uwagę na jedno miasto na wschodzie, położone na Podkarpaciu – Rzeszów, który jest swoistą “zieloną wyspą” na mapie “Polski B”.

Rzeszów jest centralnym miastem aglomeracji rzeszowskiej, w której rozwija się głównie przemysł wysokich technologii, lotniczy, farmaceutyczny, a także przemysł spożywczy, odzieżowy, budowlany i meblarski. Jednak to rozwój branży lotniczej i IT przyniósł miastu największą sławę. W ciągu ostatnich lat Rzeszów stał się rosnącym w siłę ośrodkiem nowoczesnych technologii.

Dynamiczny rozwój gospodarczy, napływ nowych firm oraz optymistyczne widoki na przyszłość sprawiają, że miasto, jako jedno z niewielu nie będzie narażone na odpływ ludności. Dodatkowo liczba ludności w mieście może wzrosnąć i to nie tylko przez przyłączanie do miasta ościennych wiosek (jak to w dużym stopniu miało miejsce dotychczas). Rzeszów jest prężnym ośrodkiem akademickim, a liczba studentów przypadająca na jednego mieszkańca jest najwyższa w Europie. Część absolwentów widząc możliwość zatrudnienia w poznanym na studiach mieście będzie zainteresowania wynajmem bądź kupnem mieszkania.

Oferta rynku mieszkaniowego jest bogata. Nabywcy mają wybór wśród mieszkań o różnym standardzie i w różnych przedziałach cenowych. Największy udział w lokalnej ofercie mają mieszkania trzypokojowe (ponad 40% oferty), a następnie dwupokojowe (około 36%). Najmniej jest mieszkań pięciopokojowych.

Nie ma wątpliwości, że Rzeszów będzie dalej się rozwijał. Miasto staje się coraz prężniejszym ośrodkiem akademickim, przemysłowym i badawczym. Według Agaty Polińskiej z serwisu otoDom.plrozwój miasta wywrze pozytywny wpływ na lokalny rynek nieruchomości. Nowe firmy będą potrzebowały lokali do prowadzenia swojej działalności, tym samym rozwinie się rynek nieruchomości komercyjnych. Nowe miejsca pracy przyciągną nową ludność, co z kolei będzie bodźcem do zintensyfikowania działalności deweloperskiej, a także zachętą dla inwestorów skłonnych zainwestować środki w mieszkania pod wynajem

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Polityka taryfowa Trumpa denerwuje również najbogatszą kobietę świata

AktualnościWiadomościwojna Ukraina

Te firmy mogłyby zastąpić Starlink Elona Muska

AktualnościWiadomości

Zachodni inwestorzy coraz częściej znów zwracają się w stronę Rosji

AktualnościWiadomości

Audi zwalnia 7500 pracowników i wypłaca premie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *