Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościBankiGiełdaWiadomości

Rynek akcji na świecie pokazuje swój potencjał

 

Po tym jak 24 sierpnia poleciały akcje w dół a dzień nazwano “czarnym poniedziałkiem”. Sam DAX niemiecki stracił wówczas 8 procent.  Czym było to spowodowane i może być ponownie w przyszłości? Ano niepewna sytuacją gospodarczą w Chinach.  Dwucyfrowe wzrosty w Państwie Środka jak na razie należą do przeszłości. Jak na razie te wzrosty w Chinach nie przekroczą 7 procent co zamyka usta niedowiarkom i zwolennikom teorii o światowej recesji i spowolnieniu. W Chinach rośnie sprzedaż detaliczna, rośnie rynek nieruchomości, reformuje się politykę fiskalna i monetarną. Bo kto jak kto ale chiński rząd nie cofnie się przed zdecydowanymi krokami w celu ratowania chińskiej gospodarki.

Sygnały wysyłane z Chin bardzo dobrze wpływają na nastroje w wysoce uprzemysłowionych krajach.  Niskie ceny ropy, wzrost eksportu państw UE poza Unię, uspokojenie sytuacji w Grecji Katalonii wszystko to powoduje, że spoglądamy z nadzieją w przyszłość.  Do tego dochodzą sygnały z gospodarki amerykańskiej, gdzie spada bezrobocie i rośnie gospodarka. Deutsche Bank liczy na wzrost koniunktury w USA – tak wypadają badania. Wzrost w USA ma wynieść 2.3 procenta co spowodowane jest wzrostem konsumpcji oraz wzrostem konsumenckich kredytów.

Dobrze się dzieje w USA, dobrze w Europie i coraz lepiej w Chinach. Dlatego Deutsche Bank prognozuje, że ruszy mocna giełda na świecie. Dlatego już teraz DB mocno inwestuje na rynkach niemieckim i japońskim, które są beneficjentami ożywienia w Chinach.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

Chmura obliczeniowa

AktualnościWiadomości

Lufthansa zanotowała ponad 2 miliardy euro strat

AktualnościWiadomości

Zanieczyszczenie powietrza wraca do poziomów sprzed pandemii

AktualnościWiadomości

Czego potrzebują scale-upy, aby jeszcze szybciej rosnąć i zmienić świat?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: