Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Ryanair spodziewa się mocno dochodowego lata

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair wróciła na plus dzięki znacznemu wzrostowi liczby pasażerów. W kwartale od kwietnia do czerwca Ryanair zarobił 170 mln euro, poinformowała w poniedziałek firma. To około 20 milionów więcej niż oczekiwali średnio analitycy. W tym samym kwartale ubiegłego roku, który ukształtowała pandemia korony, nadal odnotowano stratę w wysokości 273 mln euro.

Jednak zysk kwartalny jest nadal znacznie poniżej poziomu sprzed kryzysu: w 2019 r. Ryanair nadal zarobił 243 mln euro od kwietnia do czerwca. Według linii lotniczych, niższy zysk w tym roku to także efekt niższych cen biletów. Ryanair zabezpieczył się zatem przed wysokim wzrostem cen paliw.

Przewoźnikowi udało się już do końca marca znacznie zmniejszyć straty w minionym roku obrotowym. Wynik końcowy to minus 355 milionów euro. Ze względu na wiele niewiadomych, kierownictwo nadal nie jest jednak w stanie sporządzić prognozy zysków na bieżący rok obrotowy.

Według wcześniejszych informacji linia lotnicza spodziewa się 165 mln pasażerów w bieżącym roku finansowym kończącym się w marcu 2023 roku. To więcej niż 149 milionów ludzi, których Ryanair przewoził przed wybuchem pandemii.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: