Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Ryanair spodziewa się mocno dochodowego lata

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair wróciła na plus dzięki znacznemu wzrostowi liczby pasażerów. W kwartale od kwietnia do czerwca Ryanair zarobił 170 mln euro, poinformowała w poniedziałek firma. To około 20 milionów więcej niż oczekiwali średnio analitycy. W tym samym kwartale ubiegłego roku, który ukształtowała pandemia korony, nadal odnotowano stratę w wysokości 273 mln euro.

Jednak zysk kwartalny jest nadal znacznie poniżej poziomu sprzed kryzysu: w 2019 r. Ryanair nadal zarobił 243 mln euro od kwietnia do czerwca. Według linii lotniczych, niższy zysk w tym roku to także efekt niższych cen biletów. Ryanair zabezpieczył się zatem przed wysokim wzrostem cen paliw.

Przewoźnikowi udało się już do końca marca znacznie zmniejszyć straty w minionym roku obrotowym. Wynik końcowy to minus 355 milionów euro. Ze względu na wiele niewiadomych, kierownictwo nadal nie jest jednak w stanie sporządzić prognozy zysków na bieżący rok obrotowy.

Według wcześniejszych informacji linia lotnicza spodziewa się 165 mln pasażerów w bieżącym roku finansowym kończącym się w marcu 2023 roku. To więcej niż 149 milionów ludzi, których Ryanair przewoził przed wybuchem pandemii.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: