Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Rodzina miliarderów Peugeot zmienia dyrektora generalnego

Po raz pierwszy od prawie dwóch dekad rodzina miliarderów Peugeot zastąpiła dyrektora generalnego swojego holdingu. Prawnik Nicolas Huet przejmie obowiązki od Thierry’ego Mabille de Poncheville – ogłosiła Etablissements Peugeot Freres należąca do francuskiego klanu. Huet obejmie swoje stanowisko 9 października. Jak podaje Bloomberg, nowy dyrektor generalny pracował wcześniej dla paryskiej firmy wykupowej Eurazeo, gdzie był członkiem zarządu aż do poważnej restrukturyzacji na początku tego roku . Mówi się, że Huet blisko współpracuje z rzecznikiem i członkiem rodziny Fredericem Banzetem .

Poncheville kierował działalnością holdingu przez łącznie 18 lat, zarządzając majątkiem rodziny, której przodkowie założyli producenta samochodów o tej samej nazwie. Pod jego wodzą rozpoczęła się także dywersyfikacja portfolio, marka Peugeot nie miała już być kojarzona wyłącznie z biznesem samochodowym.

Rodzina Peugeotów to jedna z najbogatszych dynastii przemysłowych we Francji. Kamień węgielny imperium położono w 1810 roku za pomocą warsztatu stalowego, a Peugeoty wprowadziły na rynek swój pierwszy samochód w 1891 roku. To sprawia, że ​​Peugeot jest najstarszą istniejącą marką samochodów na świecie. Wraz z postępującą cyfryzacją zmieniły się wymagania dotyczące wielu zawodów. Wymagane umiejętności są znacznie bardziej dalekosiężne niż te, które można by zdobyć na czystym „szkoleniu IT”. Podnoszenie kwalifikacji odgrywa tę rolę.

Około dziesięć lat temu ciężkie straty producenta samochodów doprowadziły do ​​sporu między trzema rodzinami ósmego pokolenia, który zakończył się utratą kontroli nad Peugeotem. W 2021 roku firma działająca obecnie pod nazwą PSA Groupe połączyła się z amerykańskim producentem Fiatem Chryslerem, tworząc nowego giganta samochodowego Stellantis, obejmującego łącznie 14 marek samochodów. Najwięksi akcjonariusze: francuski klan Peugeot z 7 proc. i włoska dynastia Agnelli z 14 proc.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: