Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Rewolucja w rozrywce – wirtualna rzeczywistość w zasięgu ręki

Pokonać lęk wysokości, znaleźć się w kosmosie, przejechać się Ferrari z maksymalną prędkością lub stanąć twarzą w twarz z potworem, to już nie fikcja tylko rzeczywistość. Można jej doświadczyć na własnej skórze odwiedzając salony wirtualnej rzeczywistości, które robią coraz większą furorę w świecie rozrywki i są już dostępne w Polsce. 

Do niedawna rzeczywistość wirtualna była tylko elementem używanym w filmach o tematyce science-fiction, gdzie bohaterzy zakładając specjalne gogle przenosili się do gier komputerowych z grafiką do złudzenia przypominająca świat realny. Dziś sami możemy stać się uczestnikami podróży do innego wymiaru przekraczając próg salonu
wirtualnej rzeczywistości. W Polsce przybywa z roku na rok miejsc oferujących tą niestandardową i wzbudzającą wiele emocji rozrywkę.
Rozwój nowoczesnych technologii doprowadza do tego, że staje się ona coraz bardziej doskonała i wciągająca.
Wszystko odbywa się przy pomocy specjalnych okularów, które umożliwiają wniknięcie do wirtualnego świata od razu po ich założeniu.
Nasze oczy otrzymują niezależne obrazy, dzięki czemu widzimy przestrzennie, zupełnie jak w rzeczywistości. Odczucia są na tyle realne, że próbujemy dotykać wykreowanego obrazu, co oczywiście nie jest możliwe.   Specjalne okulary zapewniają widzenie stereoskopowe, które wpływa na postrzeganie głębi obrazu i ocenę odległości. –
tłumaczy Grzegorz Rożalski z serwisu Prezent marzeń.
Marzeniem konstruktorów, jest stworzenie tak kompaktowych okularów, aby były ona niekłopotliwe w użytkowaniu. Jak na razie, rozwój technologii spowodował faktyczne ich zminiaturyzowanie, ale o powszechności i komforcie użytkowania nie może być jeszcze mowy.
Wycieczka po świecie wirtualnej rzeczywistości jest jednak tak emocjonująca, iż jej uczestnik zapomina o dyskomforcie związanym z używaniem gogli.
Dzięki wykorzystaniu technologii informatycznej i użyciu specjalistycznych okularów istnieje możliwość wykreowania komputerowe wizji przedmiotów, przestrzeni a nawet zdarzeń, które mogą w realistyczny sposób przedstawiać całkiem fikcyjne sceny. Siedząc wygodnie w  fotelu możemy przenieść się do zupełnie innego świata.
Symulatory jazdy, domy strachów, escape roomy, prezentacje audiowizualne, rollercoastery oraz inne, innowacyjne aplikacje zapewniają niestandardową i emocjonującą zabawę. Doznania towarzyszące graczowi trudno porównać do czegokolwiek innego. Spowodowane jest to ogromnym zaangażowaniem i tzw. immersją, czyli pochłonięciem przez elektroniczną rzeczywistość. Sceny takie mogą wydawać się śmieszne dla postronnego obserwatora, wystarczy jednak
samemu założyć gogle, aby zmienić zdanie.
Rozwój zabaw związanych z wirtualną rzeczywistością, które oferują salony VR  powstające w kolejnych polskich miastach dopiero przed nami. Nie każdego stać na taką zabawę w domu, dodatkowo trudno dobrze
się bawić odbijając się od własnych mebli lub ścian, dlatego widzimy rosnącą popularność miejsc zapewniających tego typu rozrywkę. Grać można w pojedynkę lub w duecie. Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania imprezy firmowej, urodzin albo wieczoru panieńskiego.
Rewelacyjne doświadczenie .  – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu  Prezent marzeń. Niektórzy twierdzą, że moda na wirtualną rzeczywistość przeminie równie szybko jak automaty do gier czy kafejki internetowe. Niemniej spróbować jej warto, aby wybrać się do innego wymiaru i na własnej skórze przekonać się o możliwościach, jakie zapewnia świat wirtualnej rzeczywistości. Wizjonerzy wirtualny potencjał dostrzegają nie tylko w rozrywce, ale również w podróżach czy edukacji. Gogle mogą nawet być zastąpione zwykłymi okularami, chociaż dzisiaj wydaje się to nierealne, za dekadę może stać się rzeczywistością tak jak kiedyś smartfony. Dynamiczny rozwój technologii sprzyja niestandardowej rozrywce i sprawia, iż wirtualna rzeczywistość nie jest już tylko elementem używanym w filmach o tematyce science-fiction.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły