Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościITTechnologieWiadomościZarządzanie

Rekordowe przychody i zysk Huawei w 2014 roku

 

 

Firma Huawei ogłosiła zaudytowane przez KPMG wyniki finansowe. Raport finansowy za rok 2014 wykazał rekordowe przychody i zysk netto, we wszystkich obszarach biznesowych firmy.

Przychody osiągnięte przez Grupę Huawei wyniosły 288,2 mld CNY (46,5 mld USD), co stanowi wzrost o 20,6% w stosunku do roku 2013. Grupa wypracowała też zysk netto w wysokości 27,9 mld CNY (4,5 mld USD), co stanowi wzrost aż o 32,7% w skali roku.

– Znaczący wzrost przychodów Huawei w roku 2014 wynika z naszej strategii rozszerzania oferty rozwiązań dla transmisji i przetwarzania danych. Wzrost zysku wynika natomiast ze sprawnego zarządzania i poprawy ogólnej efektywności działania naszej firmy – powiedział Ken Hu, Wiceprezes Zarządu i tymczasowy CEO Huawei Group. – Dzięki inwestycjom w takie rozwiązania i obszary, jak cloud computing, Big Data, 5G, SDN i NFV, wierzymy, że jesteśmy dobrze przygotowani do odpowiedzi na nowe wyzwania i szanse biznesowe, jakie stawia przed nami trwająca obecnie era cyfrowej transformacji – dodał Ken Hu.

Wszystkie grupy biznesowe Huawei odnotowały znaczący wzrost w 2014 roku:

Przychody Carrier Business Group wzrosły o 16,4%, osiągając wynik 192,1 mld CNY (31 mld USD). Głównymi czynnikami wzrostu były realizacje wdrożeń związanych z sieciami mobilnymi, przeprowadzane przez firmę na całym świecie.
Przychody Enterprise Business Group wzrosły o 27,3%, osiągając wynik 19,4 mld CNY (3 mld USD). Znaczący wpływ na wyniki miały działania w obszarze sieciowym i rozwiązań IT, włączając w to centra danych w chmurze i sieci agile.
Consumer Business Group odnotowała wzrost przychodów o 32,6% w obszarze rozwiązań konsumenckich, co daje 75,1 mld CNY (12 mld USD). Wynik ten jest efektem rosnącego popytu konsumentów na smartfony i szczególnie silnego wzrostu na rynkach wschodzących.

Huawei kontynuuje też strategię inwestowania w innowacyjność. W 2014 roku firma wydała ponad 40 mld CNY (6,6 mld USD) na badania i rozwój, co stanowi 14,2% zeszłorocznych przychodów i jest kwotą większą o 29,4% – w porównaniu z rokiem 2013. W ciągu ostatniej dekady, Huawei zainwestował ponad 190 mld CNY (30,7 mld USD) w badania i rozwój.

Meng Wanzhou, CFO Huawei, podkreślił: – W roku 2014, Huawei utrzymywał efektywny rozwój i osiągnął zadawalające wyniki finansowe. W poprzednim roku obserwowaliśmy wzrost zarówno przepływów środków pieniężnych, przychodów, ale też i zysku. Wartość środków pieniężnych netto wyniosła 77,9 mld CNY (12,6 mld USD). Ponadto, nasza struktury finansowe i kredytowe są ciągle udoskonalane. Krótkoterminowe i długoterminowe pożyczki Huawei, udzielone głównie przez zagraniczne instytucje finansowe na warunkach rynkowych, wyniosły – według stanu z 31 grudnia 2014 roku – 28,1 mld CNY (4,5 mld USD).

Ken Hu powiedział również: – Rok 2015 pokaże, że technologie ICT – zwłaszcza rozwiązania szerokopasmowe, cloud computing, Big Data oraz Internet Rzeczy (IoT), staną się siłą napędową przekształceń w wielu gałęziach przemysłu. Huawei będzie nadal koncentrował się na strategii rozszerzania oferty rozwiązań dla transmisji i przetwarzania danych, co pozwoli na dostarczeniu naszym klientom produktów i usług najlepszej jakości. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, Huawei staje się strategicznym partnerem dla swoich dostawców, liderem w dostarczaniu przedsiębiorstwom infrastruktury ICT, a także marką tworzącą inteligentne rozwiązania, które cieszą się popularnością i zaufaniem wśród konsumentów.

– Razem z naszymi klientami i partnerami jesteśmy zaangażowani w budowę lepiej połączonego świata. Dzięki temu tworzymy nowe możliwości społecznego postępu, w czym nieodzownie pomagają nam innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi teleinformatyczne Huawei – dodał Ken Hu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Kawior made in Poland

AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: