Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościTechnologieWiadomości

Rekordowa sprzedaż największego na świecie producenta chipów

 

Największy na świecie producent chipów TSMC osiągnął większą sprzedaż i zyski niż oczekiwano dzięki ogromnemu popytowi na komponenty półprzewodnikowe w ostatnim kwartale. TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Co.) wygenerowało rekordową nadwyżkę ponad 166 miliardów dolarów tajwańskich (około 5,3 miliarda euro) od października do grudnia, podała w czwartek grupa w Hsinchu. To o 16,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Analitycy oczekiwali średnio nieco mniej. Sprzedaż wzrosła o dobrą piątą do 438 miliardów dolarów tajwańskich, co również było rekordem.

W rozpoczętym właśnie pierwszym kwartale Grupa spodziewa się utrzymania wysokiego popytu, który będzie wspierany m.in. przez trwające ożywienie w segmencie motoryzacyjnym. Z prognozami sprzedaży na początek roku, grupa również przekroczyła oczekiwania rynku: TSMC ogłosiło sprzedaż w wysokości 16,6 do 17,2 miliarda dolarów w ciągu pierwszych trzech miesięcy, co odpowiada około 459 do 475 miliardów dolarów tajwańskich. Grupa celuje w marżę operacyjną od 42 do 44 procent, która w ostatnim kwartale wyniosła 41,7 procent.

TSMC jest największym na świecie producentem kontraktowym chipów i płytek, płyt bazowych dla półprzewodników elektronicznych. Jest to również największa firma w Azji. Wśród klientów jest producent iPhone’ów Apple . Aby sprostać ogromnemu zapotrzebowaniu na komponenty półprzewodnikowe, TSMC zamierza zainwestować dużo pieniędzy w nowe moce.Grupa ustaliła swój budżet inwestycyjny na ten rok na 40 do 44 miliardów dolarów.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: