Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Przykład mądrej architektury – apartamenty Sienkiewicza 44

“Apartamenty Sienkiewicza” powstają z myślą o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni do życia i pracy – zapewniającej komfort oraz wygodę jej przyszłych mieszkańców z jednoczesnym dostępem do niezbędnych dóbr. Inwestycję charakteryzuje stylowa, ceglana elewacja i duże, niestandardowo rozmieszczone okna. W budynku znajdują się proekologiczne zielone tarasy, przynależne do części mieszkań, będące idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu w centrum miasta.

Architektura jest dla nas zarówno sztuką, jak i rzemiosłem, w najlepszym pojęciu tego słowa. Dobra architektura powstaje z połączenia twórczej wizji projektanta i solidnej wiedzy inżynierskiej. Nasze rozumienie architektury jako sztuki użytkowej kieruje nas ku poszukiwaniu rozwiązań praktycznych, lecz niepozbawionych walorów estetycznych. W procesie projektowania staramy się umiejętnie łączyć najnowsze rozwiązania techniczne z naturalną dla człowieka potrzebą stworzenia harmonijnej i przyjaznej przestrzeni. Zwracamy szczególna uwagę na kontekst, zarówno krajobrazowy jak i historyczny, planowanych inwestycji. Dążymy do tego aby nasze projekty były strukturalnie i formalnie spójne z istniejącą przestrzenią oraz spełniały wymogi zrównoważonego budownictwa. Uważamy, że kreatywność architekta, w połączeniu z dogłębną wiedzą techniczną, znajomością aspektów ekonomicznych i prawnych stanowią fundament udanej inwestycji – komentuje Adam Karkusiewicz z pracowni Archikar, która jest autorem projektu Apartamenty Sienkiewicza 44.

Inwestycja Sienkiewicza 44 to kameralny, elegancki trzypiętrowy budynek z windą o oryginalnej architekturze i wyjątkowej kompozycji przestrzennej. Niewątpliwym atutem inwestycji są antresole bez skosów, które mogą stać się w pełni użytkowanymi sypialniami lub miejscami pracy.

Budynek liczy sobie 32 apartamenty, w tym 19 dwupoziomowych, z garażami podziemnymi oraz 6 lokalami handlowo-usługowymi na parterze. Metraże mieszkań wahają się od 30 mkw. do 83 mkw. – są wielkości uznawanych za najbardziej atrakcyjne na rynku. Funkcjonalne rozkłady dają wiele możliwości aranżacji wnętrz a duże przeszklenia zapewniają ich doskonałe doświetlenie.

Dodatkowym atutem naszej inwestycji jest to, że przy procesie wykonania budynku generalny wykonawca stara się używać materiałów wielokrotnego użytku z tzw. recyklingu. Ponadto część mieszkań będzie posiadać tarasy zielone, które w naturalny sposób będą stanowić odizolowanie się mieszkańców od miejskiego zgiełku – Rafał Wojtyna, dyrektor zarządzający RWJ Development, firmy realizującej projekt Apartamenty Sienkiewicza 44. 

Projektując inwestycję Apartamenty Sienkiewicza 44 zastosowaliśmy odpowiednio nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące przede wszystkim odpowiednie elementy technologiczne – jednym z nich jest winda samochodowa, która nie tylko obsługuje miejsca parkingowe w garażu podziemnym, ale również ze względu na lokalizację budynku w ścisłym centrum miasta zaprojektowano miejsca parkingowe na dachu budynku. To też pomysł, aby w przyszłości móc planować specjalne “samochodowe seanse filmowe w chmurach”. Ponadto zastosowano w projekcie nowoczesny system płytek klinkierowych, który wykorzystuje naturalny walor cegły – dodaje Adam Karkusiewicz z Archikar.

Unikatowa lokalizacja projektu w centrum Grodziska Mazowieckiego przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta, tuż przy Galerii Grodova, czyni ją miejscem szczególnym na mapie miasta. Inwestycja skierowana jest do osób, które poszukują lokum z dala od zgiełku centrum Warszawy, a jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości, jakie oferuje im stolica.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: