Artykuł miesiąca: Nowy standard podróży w Air France

AktualnościWiadomości

Przykład mądrej architektury – apartamenty Sienkiewicza 44

“Apartamenty Sienkiewicza” powstają z myślą o stworzeniu wyjątkowej przestrzeni do życia i pracy – zapewniającej komfort oraz wygodę jej przyszłych mieszkańców z jednoczesnym dostępem do niezbędnych dóbr. Inwestycję charakteryzuje stylowa, ceglana elewacja i duże, niestandardowo rozmieszczone okna. W budynku znajdują się proekologiczne zielone tarasy, przynależne do części mieszkań, będące idealnym miejscem do wypoczynku i relaksu w centrum miasta.

Architektura jest dla nas zarówno sztuką, jak i rzemiosłem, w najlepszym pojęciu tego słowa. Dobra architektura powstaje z połączenia twórczej wizji projektanta i solidnej wiedzy inżynierskiej. Nasze rozumienie architektury jako sztuki użytkowej kieruje nas ku poszukiwaniu rozwiązań praktycznych, lecz niepozbawionych walorów estetycznych. W procesie projektowania staramy się umiejętnie łączyć najnowsze rozwiązania techniczne z naturalną dla człowieka potrzebą stworzenia harmonijnej i przyjaznej przestrzeni. Zwracamy szczególna uwagę na kontekst, zarówno krajobrazowy jak i historyczny, planowanych inwestycji. Dążymy do tego aby nasze projekty były strukturalnie i formalnie spójne z istniejącą przestrzenią oraz spełniały wymogi zrównoważonego budownictwa. Uważamy, że kreatywność architekta, w połączeniu z dogłębną wiedzą techniczną, znajomością aspektów ekonomicznych i prawnych stanowią fundament udanej inwestycji – komentuje Adam Karkusiewicz z pracowni Archikar, która jest autorem projektu Apartamenty Sienkiewicza 44.

Inwestycja Sienkiewicza 44 to kameralny, elegancki trzypiętrowy budynek z windą o oryginalnej architekturze i wyjątkowej kompozycji przestrzennej. Niewątpliwym atutem inwestycji są antresole bez skosów, które mogą stać się w pełni użytkowanymi sypialniami lub miejscami pracy.

Budynek liczy sobie 32 apartamenty, w tym 19 dwupoziomowych, z garażami podziemnymi oraz 6 lokalami handlowo-usługowymi na parterze. Metraże mieszkań wahają się od 30 mkw. do 83 mkw. – są wielkości uznawanych za najbardziej atrakcyjne na rynku. Funkcjonalne rozkłady dają wiele możliwości aranżacji wnętrz a duże przeszklenia zapewniają ich doskonałe doświetlenie.

Dodatkowym atutem naszej inwestycji jest to, że przy procesie wykonania budynku generalny wykonawca stara się używać materiałów wielokrotnego użytku z tzw. recyklingu. Ponadto część mieszkań będzie posiadać tarasy zielone, które w naturalny sposób będą stanowić odizolowanie się mieszkańców od miejskiego zgiełku – Rafał Wojtyna, dyrektor zarządzający RWJ Development, firmy realizującej projekt Apartamenty Sienkiewicza 44. 

Projektując inwestycję Apartamenty Sienkiewicza 44 zastosowaliśmy odpowiednio nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące przede wszystkim odpowiednie elementy technologiczne – jednym z nich jest winda samochodowa, która nie tylko obsługuje miejsca parkingowe w garażu podziemnym, ale również ze względu na lokalizację budynku w ścisłym centrum miasta zaprojektowano miejsca parkingowe na dachu budynku. To też pomysł, aby w przyszłości móc planować specjalne “samochodowe seanse filmowe w chmurach”. Ponadto zastosowano w projekcie nowoczesny system płytek klinkierowych, który wykorzystuje naturalny walor cegły – dodaje Adam Karkusiewicz z Archikar.

Unikatowa lokalizacja projektu w centrum Grodziska Mazowieckiego przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta, tuż przy Galerii Grodova, czyni ją miejscem szczególnym na mapie miasta. Inwestycja skierowana jest do osób, które poszukują lokum z dala od zgiełku centrum Warszawy, a jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości, jakie oferuje im stolica.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZdrowie

Polacy badają stan zdrowia w poszukiwaniu długowieczności i lepszego samopoczucia

AktualnościCheck PointITWiadomości

Czy to koniec oszustw telefonicznych? Od dzisiaj nowe obowiązki operatorów

AktualnościCheck PointITWiadomości

Chcesz zostać ekspertem cyberbezpieczeństwa? Współpraca Check Point MIND i NotSoSecure zaowocowała ponad 20 tys. godzin szkoleń z obszaru IT security

AktualnościWalutyWiadomości

Jak długo trwa postępowanie w sprawie dot. kredytu frankowego?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: