Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Prawie 81 proc. mniej pasażerów linii lotniczych w styczniu

Operator lotniska Fraport AG musi zaakceptować ogromne spadki liczby pasażerów na wszystkich lotniskach w pierwszym miesiącu roku. W styczniu lotnisko we Frankfurcie odnotowało prawie 883 000 pasażerów, co oznacza spadek o prawie 81 procent w porównaniu do stycznia poprzedniego roku. Przyczyną nadal jest pandemia koronowa i jej konsekwencje. Ograniczenia podróży w celu powstrzymania pandemii wirusa zostały utrzymane, a w niektórych przypadkach ponownie zaostrzone.

Z kolei przeładunki na największym lotnisku w Niemczech nadal rozwijały się pozytywnie. Wzrosła o 18,1 procent do 176 266 ton i tym samym osiągnęła drugą najwyższą wartość w styczniu. Wzrost został osiągnięty, mimo że nadal nie ma ładowności dla tak zwanego ładunku wewnętrznego, który został zaparkowany z powodu braku popytu.

Z informacji wynika, że ​​wolumen ładunków skorzystał z przesunięcia w czasie chińskiego Nowego Roku o małym natężeniu ruchu, który w ubiegłym roku był jeszcze w styczniu, a w tym roku przypada na luty. Niezależnie od tego, liczba operacji lotniczych we Frankfurcie z dobrymi 13 000 startami i lądowaniami była o ponad 63 procent niższa od danych z tego samego miesiąca ubiegłego roku. Fraport musiał również zaakceptować ogólne spadki w gospodarstwach lotniskowych za granicą, nawet jeśli były one inne. Decydujący jest również przebieg pandemii w poszczególnych krajach.

W Ljubljanie minus 93,5 procent

Lotnisko w słoweńskim mieście Ljubljana obsłużyło 4923 pasażerów, co oznacza spadek o 93,5 procent. Liczba pasażerów na brazylijskich lotniskach w Fortalezie i Porto Alegre spadła o 47,0 procent do nieco poniżej 797 000. Lotnisko Lima w Peru obsłużyło 775 000 pasażerów, co odpowiada spadkowi o dobre 62 procent. Na 14 greckich lotniskach regionalnych liczba pasażerów spadła o 82,7 procent, osiągając łącznie prawie 109 000 pasażerów.

Liczba pasażerów na bułgarskich lotniskach w Burgas i Warnie spadła do nieco ponad 22 000 pasażerów, co odpowiada spadkowi o dobre 73 procent. Lotnisko w Antalyi w Turcji straciło około 68,6 procent pasażerów i nadal liczyło niespełna 291 000 pasażerów. Lotnisko w Sankt Petersburgu w Rosji straciło prawie jedną trzecią liczby pasażerów w porównaniu z rokiem poprzednim i w styczniu obsłużyło 925 306 pasażerów. Na lotnisku Xi’an w Chinach liczba pasażerów spadła o dobre 36 procent do około 2,2 miliona pasażerów. Nie wiemy jakie były spadki na warszawskim Okęciu?

Oprac. Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Pożegnanie strajków: Lufthansa i Verdi kończą spór dotyczący rokowań zbiorowych

AktualnościWiadomości

Nie żyje laureat Nagrody Nobla Daniel Kahneman

AktualnościWiadomości

35-godzinny tydzień pracy: model przyszłości czy zagrożenie dla dobrobytu?

AIAktualnościWiadomości

Amazon inwestuje kolejne miliardy w Anthropic

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: