Columna Medica

AktualnościWiadomości

Polski filantrop Robert Szustkowski ambasadorem projektu Aldeas Scholas Project

Robert Szustkowski został nominowany ambasadorem projektu Aldeas Scholas Project – ogólnoświatowej inicjatywy filmowej zainspirowanej przez Papieża Franciszka i znanego reżysera Martina Scorsese. Decyzja władz Pontificia Scholas Occurrentes – papieskiej organizacji, mającej na celu wspieranie edukacji, integracji oraz rozwoju społecznego – jest efektem zaangażowania polskiego filantropa w realizację projektu w Afryce, Gambii – gdzie Szutskowski koordynuje realizację współpracy z twórcami reprezentującymi kontynent afrykański.

To część długoterminowego programu promocji zdrowia fizycznego w tym kraju (Szustkowski jest ambasadorem fundacji 5P Europe), który został oficjalnie pobłogosławiony przez papieża podczas Międzynarodowego Szczytu Światowych Liderów ds. Praw Dzieci. Szustkowski podkreśla, że głęboko docenia możliwość zaangażowania w wizję świata, który szanuje godność, prawa i wolność jednostek i jednocześnie pozwala na wykorzystanie potencjału młodych talentów. Jak podkreśla współtwórca projektu Martin Scorsese: „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musimy rozmawiać ze sobą i słuchać się nawzajem ponad granicami kulturowymi”.

Projekt Aldeas Scholas, który łączy dwa światy: sztukę filmową i duchowość, ma na celu realizacje produkcji filmu Aldeas – a New Story, wzruszającego dokumentu, będący zarówno zapisem ostatniego pełnometrażowego wywiadu z Papieżem Franciszkiem, jak i manifestem dialogu międzyludzkiego.

Centralnym elementem Aldeas – a New Story będą krótkie filmy stworzone przez młodych twórców z Włoch, Gambii i Indonezji – uczestników programu Aldeas Initiative. Ich zadaniem jest przedstawienie lokalnych opowieści, korzeni kulturowych oraz własnych doświadczeń życiowych. Produkcje te mają stać się mostem łączącym różne społeczności, a także świadectwem siły młodzieńczej kreatywności.

W oficjalnym liście do polskiego filantropa władze papieskiej organizacji – Pontificia Scholas Occurrentes podkreślają, że żywią nadzieję, iż pomoc i wsparcie w Gambii pozwoli na szerszą inicjatywę na całym, afrykańskim kontynencie. ‘’Wierzymy, że nasza wspólna droga i uznanie pozwoli zbudować kulturę dialogu, zmieniając nie tylko życie jednostek, lecz społeczeństwa na całym świecie’’ – podkreśla Jose Maria del Coral, prezes Pontificia Scholas Occurrentes.

Chociaż dokładna data premiery filmu nie została jeszcze ogłoszona, eksperci oceniają, że Aldeas – a New Story może stać się jednym z najbardziej wyczekiwanych dzieł dokumentalnych najbliższych lat.

W gronie ambasadorów organizacji Scholas Occuretes są zanani polityci, sportowcy, aktorzy m.in. George Clooney, Messi, Bono, Luigi Buffon, Prezydent Indonezji Megawati Sokarnoputri.

Polecane artykuły
AktualnościZdrowie

Latem biznes zwalnia. Najlepsze firmy wykorzystują ten czas inaczej

AktualnościWiadomości

Tak Elon Musk chce zostać bilionerem

AktualnościWiadomości

Arabia Saudyjska najwyraźniej nie płaci już swoim konsultantom

AIAktualnościWiadomości

Deutsche Telekom i SAP stworzą infrastrukturę AI dla agencji rządowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *