Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościFeaturedWiadomościZegarki

Pierwszy naręczny chronograf OMEGI, edycja limitowana

OMEGA to marka znana na całym świecie z pionierskich rozwiązań i unikalnego rzemiosła. W swojej najnowszej kreacji firma sięga po autentyczną technologię ze swojej przeszłości. Modele „First OMEGA Wrist-Chronograph Limited Edition” to nowa, ambitna kolekcja osiemnastu czasomierzy, w których wnętrzu pracują oryginalne kalibry 18’’’ CHRO z 1913 roku.

W ramach specjalnie opracowanego procesu cenione mechanizmy zostały subtelnie odświeżone przez ekspertów z warsztatu OMEGA Atelier Tourbillon, którzy tchnęli w nie nowe życie i wykorzystali we współczesnych zegarkach z nowej limitowanej edycji.

Lens Position: 1855

Linia „First OMEGA Wrist-Chronograph Limited Edition” została z dumą zaprezentowana 2 lipca, podczas organizowanej przez markę „Nocy Muzeum” w Biel, w Szwajcarii. Odwiedzający muzeum w ten wyjątkowy wieczór, po wysłuchaniu przemówień specjalnych gości, mogli po raz pierwszy ujrzeć na własne oczy nowy zegarek OMEGA.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGA powiedział: „Przez całą moją karierę w firmie nie uczestniczyłem w tak wyjątkowym projekcie. Mechanizmy mają 105 lat, ale piszemy nowy rozdział w ich historii. Umiejętności i poziom rzemiosła potrzebny, by tchnąć w nie nowe życie są niesamowite i jesteśmy bardzo dumni mogąc podzielić się dziś wynikami naszej pracy.”

W 1913 roku OMEGA stała się jednym z pierwszych na świecie producentów chronografów na rękę, a słynny kaliber 18’’’ CHRO stanowił integralną część tego sukcesu. Ważną rolę we współczesnym projekcie odegrało Muzeum OMEGI, które dostarczyło 18 mechanizmów 18”’ CHRO, odzyskanych z zegarków znajdujących się w jego zbiorach.

Omega_Museumnight_Speakers_PR_16

Wygląd zewnętrzny 47,5 milimetrowych modeli OMEGA naśladuje wzór chronografów na rękę OMEGA z 1913 roku. Zegarki są pełne klasycznych detali, takich jak nitowany pasek skórzany, biała emaliowana tarcza, barwione na niebiesko wskazówki w stylu „Empire”, czy konturowe cyfry arabskie. Taki styl czasomierzy był szczególnie popularny wśród personelu wojskowego podczas Pierwszej Wojny Światowej. Lotnicy cenili dużą czytelność wskazań na tarczy i 15-minutowe liczniki znakomicie odpowiadające ich potrzebom podczas wymagających misji. Wiele egzemplarzy dostarczono Królewskim Siłom Powietrznym i korzystało z nich kilku z najsłynniejszych pilotów wojennych i żołnierzy w historii.

W nowych modelach OMEGA sięgnęła także po współczesne materiały, takie jak 18-karatowe białe złoto do produkcji koperty i 18-karatowe złoto Sedna™ do produkcji koronki i przycisku. Klasyczne wzornictwo cechuje również unikalny dekiel na zawiasie, po otwarciu którego odkrywamy odświeżony mechanizm ukryty pod szafirowym szkłem.

Więcej informacji o kolekcjioraz wyjątkowym procesie jej produkcji znajdziecie Pańśtwo pod adresem omegawatches.com/FirstWristChronographLE.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają w swoich firmach małżonków oraz małoletnie dzieci

AktualnościWiadomości

Facebook - czy przetwarzanie danych było legalne?

AktualnościWiadomości

Transition Technologies – podsumowuje pozytywne wyniki 2018

AktualnościWiadomości

Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: