Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościFeaturedWiadomościZdrowie

OMEGA zdradza kulisy chronometrażu podczas Igrzysk Pjongczang 2018

Na kilka dni przed Ceremonią Otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018, OMEGA, Oficjalny Chronometrażysta wydarzenia, udostępniła unikalną możliwość poznania kulis technologii wykorzystywanych do odmierzania olimpijskich konkurencji.

Szwajcarska marka przywiozła do Pjongczangu 230 ton wyposażenia do chronometrażu. Część specjalistycznego sprzętu trafiła na skocznię narciarską i do hali hokejowej. To właśnie na tych arenach OMEGA z dumą prezentowała, na czym polega jej kluczowa rola w Igrzyskach.

W hokeju na lodzie OMEGA jest obecna na lodowiskuoferując kilka ważnych systemów. Przede wszystkim, obok band instalowane jest stanowisko chronometrażystów, skąd wszystkie niezbędne informacje oraz odmierzone czasy są przekazywane do tablic informacyjnych i dalej. Ponadto, podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich OMEGA wyposaży wszystkich graczy w czujniki ruchu umieszczane na plecach. Urządzenia te odpowiadają za pozyskiwanie danych „na żywo” i przekazywanie ich w mgnieniu oka do widzów przed telewizorami lub do dalszej analizy w studio pomeczowym. Z technologii chronometrażu OMEGA skorzystają także sędziowie. System Wykrywania Gwizdków umożliwia sędziom komunikację ze stanowiskiem chronometrażystów za pośrednictwem mikrofonów, a także zatrzymuje zegar, gdy tylko arbiter skorzysta z gwizdka (w porównaniu do ręcznej obsługi zegara, reakcja na gwizdek jest każdorazowo o pół sekundy szybsza).

W skokach narciarskich OMEGA także korzysta z jednostki odpowiedzialnej za natychmiastowe przekazywanie wyników do tablic informacyjnych wokół areny oraz do realizatorów przekazu telewizyjnego. W tym roku nowością będą czujniki ruchu mocowane na nartach sportowców współpracujące z szeregiem anten OMEGA wzdłuż najazdu i zeskoku. Czujniki rejestrują i przekazują wiele informacji „na żywo”, takich jak prędkości skoczka podczas najazdu, wybicia, po 20 metrach lotu lub podczas lądowania. System pozwala także mierzyć i oceniać różne techniki skoku, w tym nawet różne kąty wychylenia nart.

Rola OMEGA podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich to o wiele więcej niż proste odmierzanie czasu. Marka pozostaje w sercu tego wydarzenia od 1936 roku, a dziś, jej innowacyjne technologie odmierzają i analizują parametry każdego pamiętnego momentu występów olimpijskich sportowców.

Warto, by widzowie śledzący Pjongczang 2018 w domu przed telewizorami lub na żywo w Korei, zwrócili uwagę na pracę wykonywaną przez specjalistów OMEGA. Marka świadczy kluczowe usługi dla sukcesu Igrzysk i jest bardzo dumna mogącodmierzać olimpijskie marzenia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: