Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościFeaturedWiadomościZegarki

OMEGA świętuje 125-lecie

Wraz z wprowadzeniem na rynek rewolucyjnego, 19-liniowego kalibru „OMEGA” w 1894 roku narodziła się jedna z najsłynniejszych zegarmistrzowskich nazw. 125 lat później firma z dumą świętowała rocznicę tego wydarzenia podczas kameralnej uroczystości w swojej siedzibie w szwajcarskim Bienne.

Miejscem wydarzenia było Muzeum OMEGI, którego zbiory stanowią wspaniałą ilustrację imponującego dziedzictwa marki. Aby przywołać bogatą historię, zgromadzeni goście wysłuchali pasjonującego wykładu o podróży OMEGI w czasie. Poznali kluczowe dla firmy momenty ostatniego 125-lecia, w tym historię jej nazwy.

Przed erą OMEGI, pierwszy zakład produkcyjny firmy założył, w 1848 roku, młody zegarmistrz Louis Brandt. Niemal 50 lat później, w 1894 roku, jego dwaj synowie, Louis-Paul i César, wynaleźli nowy mechanizm, który miał raz na zawsze odmienić zegarmistrzostwo. Ich innowacyjny 19-liniowy kaliber wprowadził pionierskie rozwiązania, a także jako pierwszy był produkowany na skale światową. Był tak zaawansowany, że bracia nadali mu wyjątkową nazwę „Omega” – jak ostatnia litera greckiego alfabetu. Znak miał symbolizować doskonałe osiągnięcie, „ostatni krok” na drodze do zegarmistrzowskiej chwały. W 1903 roku, po rynkowym sukcesie nowego kalibru, cała marka zaadoptowała jego nazwę „OMEGA”.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGI, powitał zgromadzonych gości słowami: „Dziś z wielką dumą reprezentujemy tak legendarną nazwę. OMEGA to jedyna marka zegarmistrzowska, której nazwa pochodzi od mechanizmu, co dodatkowo podkreśla nasze zaangażowanie w sztukę najwyższej precyzji. To marka, która jest dziś rozpoznawalna w wielu dziedzinach. Od lądowania na Księżycu i Igrzysk Olimpijskich po filmy o Jamesie Bondzie i eksplorację głębin oceanów. Ten jubileusz z pewnością zasługuje na świętowanie.”

OMEGA pokazała gościom także pierwsze zapowiedzi swoich dwóch nowych zegarmistrzowskich kreacji. De Ville Trésor 125th Anniversary Edition powstał z 18-karatowego żółtego złota. Zegarek ma burgundowy skórzany pasek i ciemnoczerwoną emaliowaną tarczę. Dekiel zdobi rocznicowy medalion i dekoracyjny pasek genewski nawiązujący do stylu oryginalnych 19-liniowych kalibrów „OMEGA”, bardzo popularnych w ówczesnych Stanach Zjednoczonych.

Drugi koncept zaprezentowany podczas uroczystości tchnął nowe życie w 19-liniowy kaliber. Zegarmistrzowie marki odzyskali oryginalne elementy mechanizmów ze zbiorów muzealnych, w tym mosty, płyty główne, wychwyty i włosy balansu z dwóch metali. Zostały one przekazane do warsztatu Atelier Tourbillon, którego zespół odtworzy z nich 19 mechanizmów. Projekt nie ograniczy się do wyłącznie wskrzeszenia 19-liniowego kalibru, ale będzie jego XXI-wieczną ewolucją, wprowadzającą wyrafinowane innowacje, jak choćby szwajcarski system ustawiania wskazówek. Mechanizmy zostaną ozdobione wykwintnym paskiem genewskim i wykorzystane w nowych zegarkach kieszonkowych typu half hunter.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Meta nie chce już płacić firmom medialnym za wiadomości

AktualnościTechnologieWiadomości

Volocopter otrzymuje zielone światło do produkcji seryjnej

AktualnościWiadomości

Docenianie to najskuteczniejszy sposób motywowania pracowników

AktualnościWiadomości

Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: