Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościFeaturedWiadomościZegarki

OMEGA świętuje 125-lecie

Reklama

Wraz z wprowadzeniem na rynek rewolucyjnego, 19-liniowego kalibru „OMEGA” w 1894 roku narodziła się jedna z najsłynniejszych zegarmistrzowskich nazw. 125 lat później firma z dumą świętowała rocznicę tego wydarzenia podczas kameralnej uroczystości w swojej siedzibie w szwajcarskim Bienne.

Miejscem wydarzenia było Muzeum OMEGI, którego zbiory stanowią wspaniałą ilustrację imponującego dziedzictwa marki. Aby przywołać bogatą historię, zgromadzeni goście wysłuchali pasjonującego wykładu o podróży OMEGI w czasie. Poznali kluczowe dla firmy momenty ostatniego 125-lecia, w tym historię jej nazwy.

Przed erą OMEGI, pierwszy zakład produkcyjny firmy założył, w 1848 roku, młody zegarmistrz Louis Brandt. Niemal 50 lat później, w 1894 roku, jego dwaj synowie, Louis-Paul i César, wynaleźli nowy mechanizm, który miał raz na zawsze odmienić zegarmistrzostwo. Ich innowacyjny 19-liniowy kaliber wprowadził pionierskie rozwiązania, a także jako pierwszy był produkowany na skale światową. Był tak zaawansowany, że bracia nadali mu wyjątkową nazwę „Omega” – jak ostatnia litera greckiego alfabetu. Znak miał symbolizować doskonałe osiągnięcie, „ostatni krok” na drodze do zegarmistrzowskiej chwały. W 1903 roku, po rynkowym sukcesie nowego kalibru, cała marka zaadoptowała jego nazwę „OMEGA”.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGI, powitał zgromadzonych gości słowami: „Dziś z wielką dumą reprezentujemy tak legendarną nazwę. OMEGA to jedyna marka zegarmistrzowska, której nazwa pochodzi od mechanizmu, co dodatkowo podkreśla nasze zaangażowanie w sztukę najwyższej precyzji. To marka, która jest dziś rozpoznawalna w wielu dziedzinach. Od lądowania na Księżycu i Igrzysk Olimpijskich po filmy o Jamesie Bondzie i eksplorację głębin oceanów. Ten jubileusz z pewnością zasługuje na świętowanie.”

OMEGA pokazała gościom także pierwsze zapowiedzi swoich dwóch nowych zegarmistrzowskich kreacji. De Ville Trésor 125th Anniversary Edition powstał z 18-karatowego żółtego złota. Zegarek ma burgundowy skórzany pasek i ciemnoczerwoną emaliowaną tarczę. Dekiel zdobi rocznicowy medalion i dekoracyjny pasek genewski nawiązujący do stylu oryginalnych 19-liniowych kalibrów „OMEGA”, bardzo popularnych w ówczesnych Stanach Zjednoczonych.

Drugi koncept zaprezentowany podczas uroczystości tchnął nowe życie w 19-liniowy kaliber. Zegarmistrzowie marki odzyskali oryginalne elementy mechanizmów ze zbiorów muzealnych, w tym mosty, płyty główne, wychwyty i włosy balansu z dwóch metali. Zostały one przekazane do warsztatu Atelier Tourbillon, którego zespół odtworzy z nich 19 mechanizmów. Projekt nie ograniczy się do wyłącznie wskrzeszenia 19-liniowego kalibru, ale będzie jego XXI-wieczną ewolucją, wprowadzającą wyrafinowane innowacje, jak choćby szwajcarski system ustawiania wskazówek. Mechanizmy zostaną ozdobione wykwintnym paskiem genewskim i wykorzystane w nowych zegarkach kieszonkowych typu half hunter.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oferty nieruchomości - nie musisz za nie płacić!

AktualnościWiadomości

Air France-KLM inwestuje we flotę

AktualnościWiadomości

Jak zbudować startup warty miliardy

AktualnościWiadomościZdrowie

Google rozwija sztuczną inteligencję, która powinna być w stanie rozszyfrować pismo lekarza

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: