Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaWiadomości

Nowoczesne technologie inspiracją dla sztuki

 

Wycieczka po galerii sztuki w okularach do wirtualnej rzeczywistości? To nie science fiction. Firmy technologiczne coraz częściej angażują się w działalność artystyczną i organizują najbardziej abstrakcyjne i nieprawdopodobne przedsięwzięcia.

Art and science to działania na styku technologii i nauki. Jedna dziedzina służy drugiej i na odwrót. Pozostają one w ścisłej symbiozie i wykorzystują wzajemne możliwości” – mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Jeśman, kulturoznawca i kurator wystawy „Projektanci antropocenu” w Centrum Nauki Kopernik. Przykładem połączenia technologii z architekturą może być dzieło „Migrujące wieżowce” Rafała i Damiana Przybyłów. Jest to projekt, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany, ale założenie możemy oglądać dzięki okularom 3D.

Przedsięwzięcie skłania do refleksji nad tym, jak zmieniają się nasze zainteresowania i potrzeby związane z architekturą. Pokazuje również, w jaki sposób mogą wyglądać miasta przyszłości. „Zastosowanie nowoczesnych urządzeń – okularów do wirtualnej rzeczywistości Samsunga – pozwala na podkreślenie futurystycznego charakteru projektu i stanowi środek wyrazu artystycznego dostosowany do rozwijającej się urbanistyki. Przenosi nas to w inny świat, w którym możemy zobaczyć coś, czego w naszej rzeczywistości jeszcze nie ma” – tłumaczy rozmówczyni.

„Migrujące wieżowce” to niejedyne nowatorskie dzieło łączące naukę ze sztuką. Działania z zakresu art and science zyskują coraz większą popularność. Dają twórcom ogromne możliwości kreatorskie przy jednoczesnym wykorzystywaniu myśli technologicznej, ułatwiającej ludziom codzienne życie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: