Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaWiadomości

Nowoczesne technologie inspiracją dla sztuki

 

Wycieczka po galerii sztuki w okularach do wirtualnej rzeczywistości? To nie science fiction. Firmy technologiczne coraz częściej angażują się w działalność artystyczną i organizują najbardziej abstrakcyjne i nieprawdopodobne przedsięwzięcia.

Art and science to działania na styku technologii i nauki. Jedna dziedzina służy drugiej i na odwrót. Pozostają one w ścisłej symbiozie i wykorzystują wzajemne możliwości” – mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Jeśman, kulturoznawca i kurator wystawy „Projektanci antropocenu” w Centrum Nauki Kopernik. Przykładem połączenia technologii z architekturą może być dzieło „Migrujące wieżowce” Rafała i Damiana Przybyłów. Jest to projekt, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie zrealizowany, ale założenie możemy oglądać dzięki okularom 3D.

Przedsięwzięcie skłania do refleksji nad tym, jak zmieniają się nasze zainteresowania i potrzeby związane z architekturą. Pokazuje również, w jaki sposób mogą wyglądać miasta przyszłości. „Zastosowanie nowoczesnych urządzeń – okularów do wirtualnej rzeczywistości Samsunga – pozwala na podkreślenie futurystycznego charakteru projektu i stanowi środek wyrazu artystycznego dostosowany do rozwijającej się urbanistyki. Przenosi nas to w inny świat, w którym możemy zobaczyć coś, czego w naszej rzeczywistości jeszcze nie ma” – tłumaczy rozmówczyni.

„Migrujące wieżowce” to niejedyne nowatorskie dzieło łączące naukę ze sztuką. Działania z zakresu art and science zyskują coraz większą popularność. Dają twórcom ogromne możliwości kreatorskie przy jednoczesnym wykorzystywaniu myśli technologicznej, ułatwiającej ludziom codzienne życie.

Polecane artykuły
AktualnościHRWiadomości

Zdjęcie z plaży i literówka w imieniu – błędy w CV to nadal norma

AktualnościPracaWiadomości

Polacy gotowi na zmianę pracy

AktualnościITTechnologieWiadomości

Sztuczna inteligencja: trendy na 2021 rok

AktualnościWiadomości

Czy Polacy boją się emerytury?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: