Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościGospodarkaTechnologieWiadomości

Nokia reaktywacja

 

W koncernie, który do niedawna wydawał się być nie do pobicia, fińskiej Nokii trwają bardzo intensywne prace i badania mające doprowadzić do „zmartwychwstania” marki. Po tym jak Finowie ogłosili w zeszłym tygodniu plan przejęcia ich francuskiego rywala firmę Alcatel-Lucent, wczoraj nadeszły nowe informacje z centrali firmy w Espoo. Jak poinformował amerykański blog technologiczny „Recode”, opierając się na dwóch źródłach Nokia chce rozpocząć produkcje smartfona w 2016 roku.
W zeszłym roku Nokia wycofała się z rynku smartfonów. W kwietniu 2014 r. Finowie sprzedali Microsoftowi za 5.4 miliarda euro swój dział telefonii komórkowej, koncentrując się na urządzeniach do nawigacji i na sieci. Utracono tysiące miejsc pracy.
Podczas gdy konkurenci tacy jak Apple wykorzystywali do produkcji swoich telefonów producentów zewnętrznych, Nokia produkowała swoje telefony sama, w ramach koncernu. Były szef Nokia Stephen Elop napisał w 2011 roku do swoich pracowników, że Chińczycy szybciej produkują telefony, niż my czyli Finowie je projektujemy.

Finowie pobrali bolesną lekcję od konkurencji. Obecnie Faxconn produkuje i dystrybuuje nowy tablet pod nazwą Nokia N1, na fińskiej licencji. I taki sam model sprzedaży i dystrybucji może zostać powielony w przypadku smartfonów.
Rozważa się w Nokii możliwość produkcji i wprowadzania tą metodą także innych produktów, bazując na wielkim potencjale patentowym firmy.
Nazwa Nokia ma być ponownie uwolniona dla rynku smartfonów w 2016 roku.
Microsoft firmuje swoje wyroby marką Lumia. Za używanie nazwy Nokia firma pobiera opłatę licencyjną.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Z końcem czerwca straci ważność część białych certyfikatów

AktualnościWiadomości

Polacy a stres w pracy i w życiu

AktualnościWiadomości

Ponad 316 biur podróży ma długi

AktualnościWiadomości

Branża chemiczna stawia na inwestycje przyjazne dla środowiska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: