Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Największy producent dóbr luksusowych LVMH mocno odczuł skutki pandemii

 

Koncern dóbr luksusowych  LVMH zanotował spadek sprzedazy i co za tym idzie zysków w pierwszej połowie roku w następstwie pandemii koronowej. Upadła międzynarodowa turystyka, a biznes i produkcja na całym świecie zostały prawie całkowicie zamknięte na kilka miesięcy. I tak zysk z kontynuowanej działalności w pierwszej połowie roku spadł o prawie 70 procent do wartości 1,7 miliarda. Z kwotą 522 mln euro grupa odnotowała spadek netto o ponad 80 procent, zgodnie z informacją LVMH w Paryżu.

Biznes największego producenta dób luksusowych na świecie jest teraz mocno dotknięty konsekwencjami pandemii. Na początku kryzysu wydawało się, że firma, której właścicielem jest przedsiębiorca Bernard Arnault (71 l.), dobrze przejdzie przez kryzys. Francuz, który jest równie sprytnym, jak genialnym biznesmenem (pseudonim „Wilk w kaszmirowym płaszczu”), rządzi stale rosnącą kolekcją ponad 75 marek, od domu szampańskiego Dom Pérignon założonego w 1668 roku po markę modową Fenty, która została uruchomiona razem z gwiazdą popu Rihanną. Dzięki temu właściciel, dyrektor generalny i przewodniczący rady nadzorczej Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH) matematycznie zwiększył swoje aktywa w ubiegłym roku o cztery miliony dolarów – na godzinę, stając się najbogatszym Europejczykiem.

Ale teraz jego grupa odczuwa skutki kryzysu. Sprzedaż spadła o ponad jedną czwartą do wysokości 18,4 miliarda euro. Skorygowany o różnice kursowe oraz zakupy i sprzedaż, spadek w drugim kwartale wyniósł 38%, znacznie więcej niż na początku roku. LVMH ma nadzieję, że w drugiej połowie roku sytuacja będzie się poprawiać. Grupa planuje podjąć decyzję w sprawie ewentualnej zaliczki na poczet dywidendy dla akcjonariuszy w październiku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Sztuczna inteligencja staje się bezczelna. Kto jest temu winien?

AktualnościWiadomości

Oszustwo na Coca Colę

AktualnościWiadomości

W jaki sposób zredukować lęk pracowników i zwiększyć ich bezpieczeństwo w miejscu pracy? 

AktualnościWiadomości

Technologie ważnym wsparciem w rekrutacji

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: