Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Najlepsi tęczowi sprzymierzeńcy w Polsce – Diamenty LGBT+

 

Od 3 lat w konkursie LGBT+ Diamonds Awards nagradzani są w Polsce pracodawcy, organizacje społeczne i indywidualne osoby, które w znaczący sposób wspierają społeczność LGBT+ w sferze biznesowej tworzące m.in przyjazne dla różnorodności miejsca pracy. Wyniki poznamy 9 grudnia o godz. 19.00. Finał konkursu odbędzie się po raz pierwszy w wersji online. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Instytut Transgender Europe, monitorujący ochronę praw osób transpłciowych na świecie alarmuje: kryzys związany z pandemią stał się w dużej mierze pretekstem do wycofywania się z projektów antydyskryminacyjnych. To pokazuje, że podstawowe prawa człowieka schodzą na dalszy plan. W takich wyborach prawa społeczności LGBT+ z trudnością mogą być uznawać za priorytetowe. Dlatego LGBT+ Diamonds Awards, nagradzające inicjatywy wspierające osoby LGBT+ w środowisku biznesowym po raz pierwszy odbędzie się jako wydarzenie otwarte, dostępne dla wszystkich. Organizator konkursu, NatWest Polska, podkreśla jednocześnie, że politykę inkluzywności (włączania) osób LGBT+ w należy zacząć wdrażać w przedsiębiorstwach każdej wielkości, od korporacji po małe firmy. – Otwarta kultura pracy, która aktywnie wspiera  osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe powoduje, że  pracownicy LGBT+ są bardziej szczęśliwi i czują się bardziej komfortowo w miejscu pracy. Mogą być w pełni sobą, a to zwiększa ich kreatywność i otwartość, co bezpośrednio przekłada się na ich efektywność – mówi Blanka Rozbicka, prowadząca tęczową sieć pracowniczą w NatWest w Polsce.

Podczas wydarzenia LGBT+ Diamonds Awards oprócz przyznania nagród odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli nauki, trzeciego sektora i biznesu (Ola Kaczorek ze stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza, prof. Michał Bilewicz z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kuba Piwowar z Google Polska), przemowa inspirująca Przemka Staronia, psychologa, Nauczyciela Roku 2018, zwycięzcy nagrody LGBT+ Diamonds 2019 oraz zostanie zaprezentowane wideo inspiracje z Youtuberami.

Nagrodę LGBT+ Diamonds 2020 otrzymają sojuszniczki, sojusznicy i firmy wspierające osoby LGBT+ w sześciu kategoriach: pracodawca roku, pracownicza sieć LGBT+ roku, ambasador/ka roku osób LGBT+, inicjatywa roku wspierająca LGBT+, partnerstwo roku (organizacja pozarządowa) oraz All Colors of Tech 2020. Do tej pory nagrodzeni zostali m.in. Wolontariat Równości, Przemek Staroń, Stowarzyszenie My Rodzice czy inicjatywa „Tęczowy piątek”.

Przyznanie nagród LGBT+ Diamonds 2020 odbędzie się 9 grudnia o godz. 19.00. Wydarzenie będzie transmitowane online na Facebooku oraz platformie internetowej, gdzie można zyskać materiały dodatkowe po rejestracji na https://registration.lgbtdiamondsawards.pl/. Organizatorem wydarzenia jest NatWest Poland, brytyjski bank posiadający w Polsce centrum usług wspólnych, który zatrudnia blisko 1500 pracowników w Polsce i posiada między innymi tęczową sieć pracowniczą. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Obywatelskich, Ambasada Brytyjska w Warszawie i Karta Różnorodności. Patronatu społecznego udzielili Fundacja Perspektywy, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego i Bęc Zmiana. Patronat merytoryczny sprawuje Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza. Patroni medialni konkursu My Company Polska, Replika i Queer.pl. Więcej informacji, zgłoszenia kandydatów i kandydatek do kategorii oraz rejestracja na wydarzenie na stronie www.lgbtdiamondsawards.pl.

Polecane artykuły
AktualnościHRWiadomości

Jakie kompetencje przywódcze są kluczowe w obecnych czasach?

AktualnościPracaWiadomości

Będzie trudniej w 2021 r. o podwyżkę wynagrodzenia

AktualnościWiadomości

Jak media społecznościowe są powiązane z wolnością wypowiedzi

AktualnościCovid-19WiadomościZdrowie

Jak uodpornić ponad miliard ludzi?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: