Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościTechnologieWiadomości

Uniwersytet w Kopenhadze zbada co wisi w powietrzu

 

Infuser – duńskie przedsiębiorstwo typu spin-out  wkrótce otworzy na Uniwersytecie w Kopenhadze  laboratorium do badań jakości powietrza, które zgodnie z oczekiwaniami ma być najbardziej zaawansowaną  jednostką badawczą tego typu w Europie, a być może także na świecie.

Infuser, wyspecjalizowany w dostarczaniu rozwiązań dla badania jakości powietrza, jest producentem zaawansowanych rozwiązań kontroli zanieczyszczenia powietrza, które zostały opatentowane  przez Uniwersytet. Uruchamiane obecnie nowoczesne laboratorium ma powierzchnię około  400 metrów kwadratowych.

Uniwersyteccy chemicy siłą napędową rozwoju spółki

Laboratorium będzie ulokowane na Uniwersytecie w Kopenhadze, niedaleko Wydziału Chemii. CEO firmy Infuser, Lars Nannerup nie kryje zadowolenia z takiego sąsiedztwa: “Produkt, podobnie jak nasza firma, jest nadal w fazie rozwoju, jesteśmy więc dość silnie uzależnieni od kontynuacji współpracy z Uniwersytetem, gdzie idea została po raz pierwszy przyjęta z uznaniem”, mówi Nannerup i kontynuuje: “Rozwijamy całą naszą technologię we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Kopenhadze. Od utworzenia firmy dwa i pół roku temu, zatrudniliśmy 25 pracowników, z których większość to wykwalifikowani inżynierowie i chemicy. W ciągu najbliższego roku spodziewamy się zatrudnić do naszego działu R & D kolejnych 10 absolwentów chemii i inżynierów”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: