Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościGospodarkaLifestyleWiadomości

Miliarderzy inwestują setki milionów w mieszkania na Manhattanie

 

Miliarder Ken Griffin, założyciel firmy inwestycyjnej Citadel, właśnie nabył trzy piętra będącego wciąż w budowie Luxury Towers  za  200 milionów dolarów w Nowym Jorku. Griffin nie jest oczywiście jedynym, który wydał astronomiczne sumy  na nowojorskim rynku mieszkaniowym.

Wiosną tego roku inwestor i multimiliarder Leonard Blavatnik trafił na czołówki gazet, kiedy kupił mieszkanie na Piątej Alei na Manhattanie za 77,5 mln euro. Kolega Griffina Bill Ackman z Pershing Square Capital Management jest także znany z luksusowych zakupów nieruchomości. Ostatnio kupił wraz z grupą inwestorów za 91,5 mln dolarów mieszkanie w wieżowcu One57 mln, który to pobił wszystkie rekordy cenowe w Nowym Jorku. Także w One57, niezidentyfikowany nabywca zapłacił ponad 100 milionów dolarów za dwupoziomowy apartament. Nowojorskim rynkiem nieruchomości żywotnie jest zainteresowany jest potentat mediowy Rupert Murdoch. Chociaż WTC 2 nie jest jeszcze gotowy i nie może tam przenieść swoich firm: News Corp. i 21 Century Fox ale zakupił właśnie apartament trzypiętrowy za 57 mln dolarów w  wieżowcu One Madison.

W Nowym Jorku inwestuje także rosyjski miliarder Roman Abramowicz.  Na prestiżowej Upper East Side oligarcha kupił trzy sąsiadujące ze sobą kamienice. Mega dealem uznano zakup za 147 milionów dolarów przez Barry Rosensteina hotelu w Hamptons. Jest to najwyższa cena, która została zapłacona w USA za pojedynczą willę oprócz ziemi.

Karuzela cenowa w Nowy Jorku trwa w najlepsze i wydaje się, że inwestorzy wiedzą co robią. Manhattan jest jeden na świecie i mało juz na nim miejsca.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Daimler Truck korzysta z wyższych cen

AktualnościWiadomości

Siemens jest na minusie po raz pierwszy od 12 lat

AktualnościWiadomości

Emirates inwestują ponad 2 mld dolarów w wyższy poziom usług pokładowych

AktualnościWiadomości

TUI liczy na odrobienie start po pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: