Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Mały biznes – wielki sukces

Praca zawodowa jest integralną częścią naszego życia. Każdy marzy, aby robić coś przyjemnego, dającego satysfakcję oraz przyzwoite dochody. Schody zaczynają się wówczas, gdy trudno jest nam pogodzić pracę z naszym życiem prywatnym, jesteśmy zmęczeni dojazdami do biura, a na dodatek mamy serdecznie dosyć szefa z niekończącymi się pretensjami. Co możemy zrobić? Wziąć sprawy
we własne ręce i założyć mały biznes!

Biznes na własny rachunek to doskonałe rozwiązanie dające niezależność i możliwość pracy w indywidualnym tempie. Prowadzenie działalności gospodarczej pozwala na pogodzenie życia zawodowego z obowiązkami domowymi. Stanowi to szczególną wartość dla ludzi związanych innymi obowiązkami, np. mających pod opieką dzieci, czy osoby starsze.

Nie taki diabeł straszny…

Założenie firmy budzi jednak wiele obaw. Czy damy radę? Jak sobie poradzimy? Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na kluczowe pytanie: jaki to ma być w zasadzie biznes? Czym możemy się zająć? Jaka praca będzie elastyczna i jednocześnie pozwoli nam czerpać z niej przyjemność? Jakie zajęcie nie wymaga zbyt dużych nakładów środków pieniężnych, a jednocześnie pozwali na osiągnięcie niezależności finansowej?

Proste rozwiązanie kluczem do sukcesu

Zasada „najprostsze rozwiązanie to najlepsze rozwiązanie”, sprawdza się także przy wyborze pracy, którą chcielibyśmy wykonywać. Dobrym kierunkiem dla wielu pań jest stylizacja rzęs. To praca, którą można wykonywać nie tylko w prywatnym gabinecie, ale też we własnym mieszkaniu, czy u klientki. Dużą zaletą tej działalności jest elastyczny czas pracy, co daje komfort na wielu płaszczyznach życia.

Praca stylistki to bardzo kobiece zajęcie, idealne dla młodych mam, które chciałyby – oprócz zajmowania się swoimi dziećmi – robić coś zawodowo, ale bez powrotu do pracy na pełen etat – jest przekonana Magda Jóźwik, właścicielka firmy Ideal Lashes.

To doskonały pomysł także dla osób zmęczonych dotychczasową pracą oraz pragnących szybko zyskać niezależność finansową. W tym przypadku przekwalifikowanie może być naprawdę ekspresowe.

Magda Jóźwik jest z wykształcenia prawnikiem, ale aktualnie na co dzień prowadzi szkolenia ze stylizacji rzęs.

Mój autorski kurs pozwala w dwa dni zgłębić najważniejsze tajniki zawodu i otworzyć drzwi do kariery stylistki rzęs – mówi właścicielka Ideal Lashes.

Dofinansowanie na rozpoczęcie biznesu

Każdy biznes łączy się z kosztami, ale na szczęście nie wszystkie wydatki pozostają poza zasięgiem.
Na kursie Magdy Jóźwik można dowiedzieć się, co krok po kroku zrobić, by zrealizować swoje marzenia.

Nie tylko szkolę ze stylizacji rzęs, ale pomagam też w zrozumieniu, czym właściwie jest kobiecy biznes, jak go rozpocząć i sfinansować. Współpracuję z Urzędami Pracy, w których można ubiegać się
o dofinansowanie. Podpowiadam, w jaki sposób można uzyskać niezbędne środki, by rozpocząć nową aktywność zawodową – mówi Magda Jóźwik.

Chociaż wiele kobiet ma obawy, czy podoła nowym wyzwaniom na trudnym rynku pracy oraz czy realizując się zawodowo, nie zaniedba spraw rodzinnych i domowych, warto spróbować skorzystać ze wskazówek osób, które już przetarły szlaki.

Od początku mojej działalności przeszkoliłam już kilkaset kobiet w różnym wieku, z całej Polski
i zagranicy – każda z nich to oddzielna historia, ale łączy je jedno – zawalczyły o swoje lepsze, ciekawsze jutro – opowiada trenerka. Spotkałam kobiety po przejściach, walczące z chorobami
i innymi trudnościami życiowymi. Wiele z tych pań nie wierzyło, że cokolwiek dobrego może jeszcze je spotkać, ale ja pokazałam im, że warto walczyć o własne życie, warto spełniać marzenia – mówi i dodaje, że sukces można odnieść nie tylko w wielkiej firmie, ale także w małym kobiecym biznesie.

Praca zawodowa może być zarówno przyjemna, satysfakcjonująca, jak i dochodowa. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok i obrać azymut na dobry kurs zawodowy ku niezależności. 

***

Magda Jóźwik, właścicielka firmy Ideal Lashes, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania stylistka
i instruktorka przedłużania rzęs. Na podstawie wielu lat doświadczeń oraz ukończonych szkoleń,
w 2015 roku przygotowała autorskie kursy szkoleń stylizacji rzęs. Jest szkoleniowcem, coachem, nie tylko szkoli w zakresie stylizacji rzęs, ale także z podstaw prowadzenia biznesu. Dla wielu kobiet jest inspiracją i wzorem do naśladowania.

www.ideallashes.pl

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły