Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościPodróżeWiadomości

Lawinowo rośnie liczba rezerwacji w Tui i Easyjet

Gdy tylko ustalono datę zakończenia blokady w Wielkiej Brytanii, wielu Brytyjczyków zarezerwowało sobie loty i wakacyjne wyjazdy do południowej Europy. W kilka godzin po przemówieniu premiera Borisa Johnsona  rezerwacje wzrosły o 337 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, a rezerwacje wakacyjne wzrosły nawet o 630 procent, ogłosiła we wtorek linia lotnicza Easyjet w Luton. Największe brytyjskie biuro podróży Tui UK również odnotowało sześciokrotny wzrost rezerwacji.

Johnson przedstawił w poniedziałek plany rządu dotyczące wyjścia UK z lockdownu. W związku z tym ograniczenia mają być znoszone stopniowo, dopóki nie będzie ich już w ogóle od 21 czerwca. Wakacje za granicą mogą być ponownie dozwolone od 17 maja. Warunkiem koniecznym do jakiegokolwiek złagodzenia jest utrzymanie liczby nowych zakażeń na niskim poziomie oraz szybkie kontynuowanie ambitnego programu szczepień. Wielka Brytania jest najbardziej dotknięta pandemią w Europie, ale też jest najdalej pod wzgledem lixczby zaszczepionych na Covid.

Według firm popularne cele podróży głodnych słońca Brytyjczyków to Malaga, Alicante i Majorka w Hiszpanii, Faro w Algarve w Portugalii oraz grecka wyspa Kreta. Większość rezerwacji została dokonana na sierpień. „Przemówienie premiera dało wielu klientom w Wielkiej Brytanii bardzo potrzebny wzrost zaufania” – powiedział szef Easyjet, Johan Lundgren.

W brytyjskiej euforii, która również spowodowała, że ​​ceny giełdowe prawie wszystkich wartości zwiazanych z ruchem lotniczym gwałtownie wzrosły we wtorek, sytuacja pandemiczna w krajach docelowych najwyraźniej odegrała jedynie podrzędną rolę. Obecnie, oprócz popularnych krajów wakacyjnych, Francji i Hiszpanii, Niemcy zakazują obecnie brytyjskim turystom wjazdu do kraju, ponieważ Wielka Brytania jest obszarem wysokiego ryzyka ze względu na agresywnego mutanta wirusa, który został tam odkryty. Johnson przyznał już, że jakaś forma świadectwa szczepień „pojawi się na arenie międzynarodowej”. „Musimy o tym porozmawiać i mamy na to czas”. Brytyjczycy będą musieli ponownie pogodzić się z Unią Europejską.

Branża turystyczna liczy na odbudowę rynku

Niemczech dostawcy, tacy jak największa na świecie grupa turystyczna Tui lub spółka zależna Lufthansy Eurowings, chcą sprzedać około 80 procent ich poziomu sprzed kryzysu w nadchodzącym lecie. „Im dłużej trwa kryzys, tym silniejsze staje się pragnienie podróżowania i latania. Gdy tylko ograniczenia w podróżowaniu spadną, zobaczymy ogromne efekty nadrabiania zaległości w turystyce” – oznajmił kilka tygodni temu szef Eurowings Jens Bischof . “Będzie silny efekt doganiania, szczególnie w miesiącach letnich, tak że podczas wakacji w lipcu i sierpniu jest całkiem prawdopodobne, że samoloty na wielu trasach na Morzu Śródziemnym i na Wyspach Kanaryjskich zostaną szybko zarezerwowane” powiedział szef Tui Germany Marek Andryszak.

Ze względu na wyniki szczepienia niemieccy dostawcy liczą na połączenie dowodu szczepień i szeroko dostępnych testów koronowych, aby umożliwić ponowne podróżowanie. Według Niemieckiego Stowarzyszenia Podróży (DRV) negatywny wynik testu powinien w przyszłości wystarczyć przy wjeździe z obszarów zagrożonych, a odstraszający obowiązek samo-kwarantanny nie będzie już obowiązywał. Branża domaga się również przyspieszenia szczepień oraz znormalizowanej i cyfrowej formy świadectwa szczepień.

Podobnie jak w ubiegłym roku najpopularniejszym celem podróży niemieckich gości Tui jest obecnie Kreta i Majorka. Hiszpania pozostanie numerem jeden jako cel podróży – mówi szef Tui Germany Andryszak. Na Wyspach Kanaryjskich i Balearach liczba przypadków spada, więc nadal można spodziewać się wyścigu doganiającego z dużymi możliwościami. 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Chiny popsuły bilans Apple

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

AktualnościWiadomości

Wyniki kwartalne Amazona rozczarowały udziałowców

AktualnościWiadomości

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: