Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Kanton dołącza do kierunków linii Emirates obsługiwanych przez A380

Linie Emirates poinformowały o planowanym wprowadzeniu flagowego samolotu A380 na połączeniach Dubaj-Kanton od 1 października tego roku, w sześćdziesiątą siódmą rocznicę utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej. Niedawno przewoźnik zapowiedział także uruchomienie lotów A380 na trasach do Mediolanu i Johannesburga.

Kanton dołączy do ponad 40 kierunków w rozbudowanej globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez niezwykle popularny samolot A380, wśród których znajdują się m.in. Pekin, Szanghaj, Hongkong, Tajpej, Londyn, Paryż, Sydney, Toronto, Auckland, Bangkok i Seul.

Od otwarcia połączenia Emirates w 2008 roku codzienne rejsy Kanton-Dubaj były realizowane przez dwuklasowego Boeinga 777-300ER i od tamtego czasu zapotrzebowanie na trasie stale wzrasta. Samolot A380 zwiększy oferowanie o 15%, co pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przewóz pasażerów i towarów z Chin Południowych do Dubaju i innych miast.

Przewoźnik na trasie do Kantonu wprowadzi A380 w konfiguracji trzyklasowej, oferujący łącznie 491 miejsc – 14 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 76 rozkładanych do pozycji leżącej foteli w klasie biznes oraz 401 szerokich siedzeń w klasie ekonomicznej.

Linie Emirates z radością wspierają ambicje gospodarcze, handlowe i komunikacyjne Chin, które planują połączyć się ze światem poprzez swój projekt infrastrukturalny „Jeden pas i jedna droga” („Belt and Road Initiative”). Siatka połączeń Emirates obejmuje Afrykę, Europę, Bliski Wschód i Azję Środkową, w tym 56 miast w 31 spośród 65 krajów objętych inicjatywą, dzięki czemu przewoźnik ma doskonałe warunki, aby łączyć ludzi i biznes. Loty A380 Emirates z Kantonu zapewnią turystom doskonałą komunikację z popularnymi kierunkami, takimi jak Praga czy Warszawa. Z dogodnego połączenia skorzystają również handlowcy podróżujący do Kairu, Kuwejtu, Dohy, Ammanu, Medyny czy Rijadu.

Dwupokładowy A380 to największy samolot komercyjny na świecie, który dzięki przestronnym i cichym kabinom cieszy się niezwykłą popularnością wśród podróżnych z całego świata. Obecnie przewoźnik dysponuje największą na świecie flotą Airbusów A380 złożoną z 81 maszyn, przy czym czeka na dostawę 61 kolejnych. Kanton będzie trzecim po Pekinie i Szanghaju kierunkiem w Chinach kontynentalnych obsługiwanym przez flagowy samolot Emirates. Linie Emirates wykonują obecnie loty do pięciu miejscowości w kontynentalnej części Chin: Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Yinchuan i Zhengzhou, oferując pasażerom z Chin połączenia do Dubaju, a stamtąd do ponad 150 kierunków na całym świecie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: