Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomościZarządzanie

Jochen Müller nowym dyrektorem operacyjnym Dachser Air & Sea Logistics

 

Jochen Müller objął stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) Dachser Air & Sea Logistics. Z początkiem nowego roku zastąpił dotychczas sprawującego tę funkcję Thomasa Reutera, który po 39 latach pracy w Dachser przeszedł na emeryturę. Jochen Müller dołączył do zespołu Dachser w 2016 r., by przygotować się do pełnienia obowiązków COO.
Jako COO Dachser Air & Sea Logistics oraz członek zarządu, Jochen Müller będzie kontynuował pracę swojego poprzednika. Jego główne zadanie to dalszy rozwój globalnej sieci transportu lotniczego i morskiego, powiązanie jej z europejską siecią połączeń drogowych i budowanie dla klientów wartości dodanej dzięki logistyce intermodalnej.

Jochen Müller, urodzony w 1964 roku w niemieckim Worms, w 2011 roku dołączył do zarządu Schenker Deutschland AG, gdzie był odpowiedzialny za fracht lotniczy i sprzedaż w obszarze Air & Sea w Europie Środkowej, a także za globalne usługi logistyczne związane z relokacjami, targami i imprezami sportowymi. Wcześniej pełnił funkcję prezesa zarządu brytyjskiego oddziału Schenker, odpowiadając za usługi transportu lądowego, morskiego i lotniczego, jak również za obszar związany z obsługą targów.

– Jochen Müller wdrożył się w pełni w struktury korporacyjne i zapoznał się z wymaganiami oraz procesami naszej firmy na poziomie międzynarodowym – mówi Bernhard Simon, CEO Dachser.

Poprzednik Müllera, Thomas Reuter (ur. 1957 r.) pracował w Dachser od 1978 r., a do zarządu spółki wszedł w roku 2006. Odegrał znaczącą rolę w internacjonalizacji firmy poprzez zbudowanie globalnej sieci oddziałów obsługujących transport lotniczy i morski. Obecnie Dachser Air & Sea Logistics to 172 oddziały, w których pracuje ponad 4 tys. osób i które w 2016 r. wygenerowały łączne obroty na poziomie około 1,5 miliarda euro.

Były dyrektor operacyjny Dachser Air & Sea Logistics nadal pozostanie związany z Dachser. Będzie działał między innymi w komitetach niezwiązanych z główną działalnością firmy. Thomas Reuter pozostaje także członkiem zarządu World Air Cargo Organisation. Oprócz tego będzie także reprezentować interesy Dachser w spółkach joint venture: Jet-Speed GmbH and NNR + Dachser GmbH.
Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 43 państwach i 409 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia blisko 27,5 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 80 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 38 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: