Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Jakiego auta szukamy w wypożyczalni?

 

Samochodu z niskim przebiegiem, ochroną ubezpieczeniową i możliwością bezpłatnego anulowania rezerwacji – tego Polacy oczekują od wypożyczalni aut, wynika z badania przeprowadzonego dla Avis Polska, jednej z wiodących marek wynajmu samochodów. Wybierając wypożyczalnię oraz pojazd, zwracamy uwagę również na spalanie i rodzaj paliwa.

Wakacje w pełni, tymczasem znaczna większość Polaków deklaruje, że woli podróżować w czasie pandemii samochodem niż komunikacją publiczną. W badaniu dla Avis Polska zadeklarowało to 85% ankietowanych. Osoby, które nie posiadają własnego auta, odpowiedniego na wakacyjny wyjazd lub wolą podróżować nowym, komfortowym i bezpiecznym modelem mogą zdecydować się na wypożyczenie czterech kółek.

Wybierając wynajem, znaczna większość osób chce podróżować autem z niskim przebiegiem. 63% badanych stwierdziło, że samochód z wypożyczalni nie może mieć na liczniku więcej niż 70 tysięcy kilometrów, z czego 28% preferuje pojazd z przebiegiem do 50 tysięcy, a 15% oczekuje, że wynajmowany samochód nie przejechał dotychczas więcej niż 30 tysięcy kilometrów.

Ważny jest również wiek samochodu. Ponad 54% badanych stwierdza, że chce wypożyczać auto nie starsze niż 2 lata. – Nowy samochód z niskim przebiegiem gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo, a na tym przede wszystkim zależy podróżującym w czasie wakacji. Dlatego flota oferowanych przez nas aut składa się z najnowszych modeli. Ponadto wszystkie dostępne samochody mają nie więcej niż dwa lata – stwierdził Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę i Czechy.

Spalanie i rodzaj paliwa, ubezpieczenie oraz elastyczność

Podczas wakacji chcemy maksymalnie się zrelaksować. Nic więc dziwnego, że 40% osób wskazało dostępność pełnej ochrony ubezpieczeniowej jako ważny element oferty najmu samochodu. Dzięki temu wypożyczający samochód nie muszą martwić się o ponoszenie dodatkowych opłat w przypadku uszkodzenia czy kradzieży pojazdu. Istotne dla wynajmujących jest również spalanie (39%) oraz rodzaj paliwa – benzyna czy na przykład LPG (32%). Niewiele mniejsza grupa ankietowanych – 31% biorących udział w badaniu Avis – zwraca uwagę na elastyczność oferty wynajmu, czyli możliwość anulowania lub zmiany rezerwacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Elastyczność rezerwacji stała się szczególnie istotna w czasie pandemii, kiedy podróżujący musieli dostosowywać swoje plany ze względu na zmieniające się obostrzenia związane z COVID-19. W przypadku Avis umożliwiamy darmowe anulowanie lub zmianę opłaconej wcześniej rezerwacji nawet do 24 godzin przed dniem zaplanowanego odbioru samochodu. Środki zostają przelane bezpośrednio na konto klienta – podkreśla Sascha Hümmerich.

O badaniu

* Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Avis Polska na grupie 504 osób, które przynajmniej raz w minionym roku korzystały z usługi wynajmu samochodu.

Polecane artykuły
AktualnościCovid-19Wiadomości

Jak pandemia zmieniła sposób spędzania wolnego czasu

Aktualnościhome officeWiadomości

Powrót do pracy z biura po długiej przerwie – jak nie stracić efektywności?

AktualnościWiadomości

Ceny surowców to ryzyko biznesowe numer 1

AktualnościFinanseWiadomości

W rok z lokat wyparowało 80 miliardów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: