Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

Jak wybrać oprogramowanie dla gastronomii?

 

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego powinien zainwestować w praktyczne oprogramowanie dla gastronomii. Odpowiednio dobrany system pozwala usprawnić prowadzenie biznesu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze programów gastronomicznych!

 1. Czym jest system POS?
 2. Programy gastronomiczne – jaki typ programu wybrać?
 3. Oprogramowanie dla gastronomii – praktyczne funkcje
 4. Na co zwrócić uwagę wybierając programy gastronomiczne?

Na rynku dostępny jest duży wybór systemów gastronomicznych. Warto dowiedzieć się, czym się kierować przy wyborze oprogramowania dopasowanego do potrzeb danego lokalu. Poniższe wskazówki ułatwią Ci podjęcie decyzji dotyczącej wyboru oprogramowania gastronomicznego.

Czym jest system POS?

System POS to oprogramowanie i sprzęt komputerowy, służące do obsługi sprzedaży. Dzięki POS możliwe jest zmodernizowanie oraz przyspieszenie procesu sprzedaży. Takie rozwiązanie jest często stosowane m.in. w gastronomii. Na gastronomiczny zestaw POS składają się: terminal sprzedażowy, terminale płatnicze, kasy fiskalne, a także kolektor danych (najczęściej jest to tablet). Zestaw POS nie mógłby oczywiście istnieć bez oprogramowania, które umożliwia działanie i bezprzewodowe połączenie wymienionych elementów.

Programy gastronomiczne – jaki typ programu wybrać?

Wybierając oprogramowanie dla gastronomii, należy zdecydować, które z nich będzie najlepiej dostosowane do potrzeb konkretnego biznesu. Do wyboru masz klasyczne oprogramowanie POS na komputer z ekranem dotykowym, a także mobilne systemy POS – przeznaczone na telefony oraz tablety. Obecnie najbardziej popularne są systemy mobilne, w przypadku których nie jest wymagane długie szkolenie z obsługi programu. Urządzenia mobilne są również wygodniejsze w obsłudze i zajmują mniej miejsca niż komputery.

Oprogramowanie dla gastronomii – praktyczne funkcje

Rodzaj systemu dla gastronomii powinien być dopasowany do potrzeb i oczekiwań klienta, a jego cena – dostosowana do możliwości finansowych danego lokalu gastronomicznego. Warto wybrać system, który będzie spełniał wszystkie potrzebne funkcje. Programy gastronomiczne powinny oferować takie funkcje jak m.in.:

 • możliwość dostosowania menu do potrzeb użytkownika,
 • planowanie zamówień,
 • komunikacja pomiędzy kelnerami a kucharzami,
 • informacje dotyczące stanów magazynowych,
 • fakturowanie,
 • zamawianie stolików,
 • dowóz na telefon,
 • sporządzanie raportów sprzedażowych,
 • rozliczanie inwentaryzacji,
 • dzielenie rachunku,
 • kalendarz z rezerwacjami.

Na co zwrócić uwagę wybierając programy gastronomiczne?

Wybierając oprogramowanie dla gastronomii, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących jego użytkowania. System gastronomiczny powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze. Warto postawić na oprogramowanie, które będzie przyjazne dla pracowników i pozwoli im szybko wdrożyć się do pracy. Kolejnym elementem jest cena oprogramowania. Najlepiej zdecydować się na wybór systemu, który jest niedrogi w utrzymaniu. Warto również zwrócić uwagę na jakość serwisu oferowanego przez producenta. Sprawdź, w jakie dni i w jakich godzinach udzielane jest wsparcie, oraz czy pracownicy serwisu posiadają wystarczającą wiedzę na temat działania systemu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii oprogramowania.

Wybór odpowiedniego oprogramowania gastronomicznego nie jest łatwym zadaniem. Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na takie elementy jak łatwość obsługi programu, posiadane funkcje, a także cena oprogramowania. Dzięki powyższym wskazówkom wybierzesz program gastronomiczny idealnie dopasowany do potrzeb Twojego biznesu.

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Branża gier komputerowych największym beneficjentem pandemii

AktualnościWiadomości

Po utracie miliardów Ryanair jest optymistą

AktualnościHRWiadomości

HR potrzebuje empatii

AktualnościWiadomości

Podkarpacka Dolina Lotnicza przygotowuje się do mocnego odbicia po kryzysie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: