Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Jak powinien być wyposażony profesjonalny warsztat samochodowy?

Warsztat samochodowy musi dysponować kompletem wyposażenia pozwalającym na wykonywanie czynności serwisowych i napraw w wybranej dziedzinie np. obsłudze wtrysków, klimatyzacji lub skrzyń biegów albo na świadczenie kompleksowych usług związanych z mechaniką, elektryką, blacharstwem czy lakiernictwem. Niezależnie od specjalizacji konieczne będzie zaopatrzenie się w podstawowe narzędzia i urządzenia.

Bez jakiego wyposażenia nie obejdzie się żaden warsztat samochodowy?

Nowoczesne samochody stają się bardziej komfortowe, a liczba montowanych w nich urządzeń poprawiających bezpieczeństwo systematycznie rośnie. Mimo stosowania coraz to nowych rozwiązań technicznych oraz ciągłego rozwoju wykorzystywanych materiałów i technologii nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości stały się one mniej awaryjne czy nie wymagały regularnego serwisowania. Mechanicy nie muszą się więc obawiać utraty zajęcia, podobnie jak firmy zajmujące się dostarczaniem wyposażenia warsztatów samochodowych. Wraz z postępem technicznym stale powiększa się ilość potrzebnego do napraw sprzętu. Trzon niezbędnych urządzeń nie ulega wprawdzie zmianie – wciąż do kanonu należą podnośniki samochodowe różnych typów, żurawiki pozwalające na podnoszenie silników lub skrzyń biegów i meble warsztatowe. Podobnie rzecz się ma, jeżeli chodzi o narzędzia ręczne od klasycznych kluczy płaskich, oczkowych i fajkowych przez wkrętaki, ściągacze czy narzędzia pomiarowe oraz szczypce, jak również narzędzia pneumatyczne – do minimalnego arsenału należą od lat klucze udarowe. Ciężko się też obejść bez zestawów narzędzi specjalistycznych dedykowanych obsłudze poszczególnych podzespołów – rozrządu, zawieszenia bądź silnika.

Elektronika, narzędzia diagnostyczne i pomiarowe

Czasy, w których w warsztacie mechanicznym można było obejść się bez urządzeń elektronicznych, należą do przeszłości. Bez podstawowego testera podłączanego do EOBD nie sposób dziś stwierdzić, z jakimi usterkami trzeba się będzie zmierzyć podczas naprawy. Odpowiednie próbniki i urządzenia pomiarowe będą też potrzebne przy obsłudze wielu systemów od ogumienia z czujnikami ciśnienia przez układ klimatyzacji aż po silnik oraz system podawania paliwa i oczyszczania spalin czy instalację elektryczną.

Nowoczesne narzędzia oraz elementy wyposażenia warsztatów o różnym profilu od blacharsko-lakierniczych po serwisy ogumienia można znaleźć w ofercie firmy RG Narzędzia. Dostępne są w niej m.in. narzędzia ręczne i pneumatyczne, elektronarzędzia, a także maszyny do obróbki metalu, sprzęt spawalniczy oraz meble warsztatowe.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły