Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Internet w kryształowej kuli

 

Internet ciągle się rozwija i rośnie w siłę. Szacuje się, że na koniec poprzedniego roku ponad cztery miliardy ludzi na całym świecie aktywnie użytkowało sieć internetową. Potentatem w tym zestawieniu są Chiny. Prawie 20% światowych internautów (800 mln) mieszka za Wielkim Murem.

Internet w Azji jest potęgą. Prawie połowa wszystkich ludzi na kuli ziemskiej siedzących przed ekranami komputerów, laptopów i tabletów mówi po chińsku, japońsku, koreańsku itd. „Na drugim miejscu jest Europa. Szacuje się, że co szósty internauta na świecie mieszka na Starym Kontynencie. Coraz lepiej pod tym względem jest również w Polsce. Według Głównego Urzędu Statystycznego w zeszłym roku 84% gospodarstw domowych miało już dostęp do sieci. Z każdym rokiem ten wskaźnik rośnie. Ostanie lata to mniej więcej 2-3% na rok” – komentuje Bartosz Gadzimski, z firmy hostingowej Zenbox.

Jakie są prognozy na 2019 rok? Według Johna Stevensa z portalu hostingfacts.com prawie dwa miliardy ludzi dokona chociaż jednego zakupu w sklepach online, każdego dnia około 90 tys. stron będzie hakowanych, a na blogach codziennie będą napisane 4 mln postów. Nadal popularny będzie Twitter z pół miliardem twittów każdej doby. „To także będzie rok dynamicznego rozwoju rynku e-commerce. Sklepy internetowe przyciągają nie tylko dostępnością, ale również atrakcyjnymi cenami, promocjami i bonifikatami. Do tego dochodzi często darmowa wysyłka, a więc po co wychodzić do galerii handlowej jeśli można zaopatrzyć się w dobry sprzęt lub markowe ubranie klikając myszką?” – uważa Bartosz Gadzimski. Potwierdzają to opublikowane pod koniec stycznia badania Eurostatu. Czytamy w nich, że w 2017 roku na terenie Unii Europejskiej o 12% wzrosła liczba zakupów w sieci. Największy przyrost odnotowano w Estonii (+36%), na Węgrzech (+32%), w Rumunii i na Litwie (+26%). Polska z wynikiem 11% prawie idealnie wpisała się w europejską średnią. W 2019 roku wskaźniki z pewnością pobiją kolejne rekordy.

Według portalu hostingfacts.com nadal w rozkwicie będą media społecznościowe. W tym roku aktywnie będzie z nich korzystać 2,7 mld użytkowników. Na Instagram każdego dnia będzie wrzucanych 95 mln zdjęć i materiałów video. Co jeszcze zdaniem ekspertów przyniosą najbliższe miesiące w sieci? 63% posiadaczy smartfonów i telefonów komórkowych będzie korzystać z nich nie tylko do dzwonienia, ale też do korzystania z Internetu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Phil Schiller odchodzi z Apple

AktualnościWiadomości

Cena złota przekracza granicę 2000 USD za uncję

AktualnościWiadomości

Hugo Boss przetrwa dzięki nowym kredytom

AktualnościWiadomości

Polskie firmy wciąż ryzykują utratę cennych danych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: