Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościITTechnologieTechnopolisWiadomości

Impact’17: Polska może być jednym z pierwszych krajów 5G

Tim rozpoczął swoje wystąpienie od ważnej zapowiedzi i zaproszenia: “Jestem tutaj, aby powiedzieć, że Deutsche Telekom spowoduje, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, które będą miały sieć 5G. Jestem tutaj, aby zaprosić Was, m.in. młodą scenę start-upową w Polsce, do współpracy z nami. Abyście podzielili się z nami swoimi pomysłami”.

Następnie uhonorował Kraków, wskazując na to, że: “Fakt, że mamy centrum innowacyjności hub:raum w Polsce, tu w Krakowie, i że obejmuje ono swoim zasięgiem działania cały region Europy Środkowo-Wschodniej świadczy o naszym zaangażowaniu w tym regionie i kraju, a także długoterminowych planach”. Zaproponował: “Wykorzystajmy hub:raum jako platformy do dalszej współpracy między Polską a DT”.

Wyjaśnił to mówiąc, że “Kraków jest miejscem, gdzie instalujemy infrastrukturę testową i nowe technologie na długo, zanim są one powszechnie dostępne. Ma to jeden cel – wspieranie rozwoju innowacji i start-upowego ekosystemu”.

Wystąpienie Tima Höttgesa zbiegło się w czasie z rozpoczęciem drugiej edycji programu Prototyping Hub dla technologii NB IoT w hub:raum Kraków. DT poszukuje partnerów, którzy chcą opracować nowe produkty NB IoT w naszym środowisku testowym.

Hub:raum /DT/T-Mobile Polska uruchamiają również program Prototyping Hub skoncentrowany na sieci 5G i sieci niskich opóźnień, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania robotyki. Ponownie Kraków będzie liderem w zakresie dostępu do infrastruktury, która ma zostać zainstalowana w poszczególnych hub:raum. Ze sceny Tim Höttges zapraszał start-upy i projekty, które uważają, że mogą wykorzystać możliwości sieci 5G i mają już interesujące pomysły.

Deutsche Telekom buduje “światową sieć IoT”, wyjaśnił Tim Höttges. “Budujemy sieć Narrowband IoT. Ogłosiliśmy plan budowy sieci NB IoT na skalę Europejską do końca 2017 roku w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Grecji, Chorwacji, na Węgrzech i na Słowacji”.
W kontekście widma powiedział, że “widmo jest jak nieruchomości na Manhattanie. Sprzedaj to. Nie dzierżaw tego.” Wskazując na potrzebę większego spektrum, np. milimetrowe fale – 24 GHz i wyższe. “W Korei firma SK Telecom może już korzystać z tego spektrum. Co jest dobre dla: bardzo dużych przepustowość dla bardzo wysokich szybkości transmisji danych w małych komórkach”.
Potrzebna jest również ogólnoeuropejska ramowa polityka dla widma i aukcji. Zbyt wiele różnych pasm widma prowadzi do większej złożoności. Wymagane jest ujednolicenie zakresów i warunków.

W odniesieniu do 5G jeden z jego komunikatów brzmiał: “Udane wdrożenie 5G wymaga silnej współpracy, uczciwej konkurencji i mniej regulacji”. Zwrócił uwagę, że współpraca z politykami na poziomie krajowym i regionalnym jest konieczna, aby przyspieszyć budowę sieci 5G.
Zwracając się do polskich gospodarzy sugerował, że skoro nie wszystkie fundusze na wdrożenie szerokopasmowego dostępu do Internetu z programu “Cyfrowa Polska” zostały rozdysponowane, to przekazanie pozostałych środków na sieć 5G byłoby inwestycją wizjonerską.

Mówił o konkretach przyszłej współpracy “Chciałbym zaproponować partnerstwo cyfrowe między władzami Polski a Deutsche Telekom. Partnerstwo wspierałoby ambitną mapę drogową dla 5G, tzn. miasto podłączone do 5G do końca 2020 r.”

Na zakończenie przemówienia Tim Höttges odnowił swoje przyrzeczenie dla Europy: “Wierzę, że Europa i Unia Europejska mogą dokładnie odpowiedzieć na wyzwania i możliwości jakie daje digitalizacja”. Dodał również, że Deutsche Telekom postrzega Europę przez pryzmat korzyści: “Działamy na 13 europejskich rynkach. Nasze spółki w poszczególnych krajach dzielą się doświadczeniami ze sobą nawzajem. Uczymy się od siebie nawzajem. I to czyni nas lepszymi”.
Źródło informacji: T-Mobile, PAP

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Liczba niezaszczepionych dzieci wzrosła prawie sześciokrotnie

AktualnościWiadomości

Od niedzieli ważna zmiana w przepisach dotyczących zadłużonych lokatorów

AktualnościWiadomości

10 najbardziej oryginalnych zrzutek 2019 roku

AktualnościWiadomości

Przybywa zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: