Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Hyundai buduje fabrykę samochodów elektrycznych w USA

 

Południowokoreański producent samochodów Hyundai planuje fabrykę pojazdów elektrycznych w amerykańskim stanie Georgia. Koszt inwestycji to 5,54 miliarda dolarów, powiedział Hyundai Motor Group. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na styczeń 2023 r., a pierwsze samochody zjadą z linii montażowej w pierwszej połowie 2025 r. Planowane inwestycje stworzą ponad 8000 miejsc pracy.

Ponadto południowokoreańska grupa ogłosiła w niedzielę dodatkowe miliardowe inwestycje w Stanach Zjednoczonych . Mają płynąć w obszary robotyki, miejskiego transportu lotniczego, autonomicznej jazdy i sztucznej inteligencji.

Grupa planuje zainwestować łącznie ponad 10 miliardów dolarów w Stanach Zjednoczonych do 2025 r., aby umożliwić przyszły wzrost. Oprócz inwestycji w nową fabrykę samochodów planowane są dalsze 5 miliardów dolarów, powiedział dyrektor generalny Euisun Chung według krajowej agencji prasowej Yonhap podczas spotkania z prezydentem USA Joe Biden  podczas wizyty państwowej w Korea Południowa. Powinno to wzmocnić dotychczasową współpracę z firmami amerykańskimi w różnych obszarach technologicznych.

Dzięki dodatkowym zdolnościom produkcyjnym pojazdów elektrycznych i baterii, grupa zamierza do 2026 roku stać się jednym z trzech największych dostawców pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami w USA. Wraz z Hyundai Motor i mniejszą spółką zależną Kia, grupa jest jednym z dziesięciu największych producentów samochodów.

Docelowy udział w rynku globalnym na poziomie dziesięciu procent

Mówi się, że roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu produkcyjnego w pobliżu portu Savannah wynosi 300 000 pojazdów. Hyundai zamierza ogłosić, jakie modele będą tam produkowane na rynek amerykański w późniejszym terminie. Według informacji produkcja baterii będzie się odbywać w ramach strategicznego partnerstwa. Na ten temat również nie były dostępne żadne szczegóły.

Producent samochodów ma już dwa zakłady w USA, jeden prowadzony przez Hyundai Motor w Alabamie, a drugi przez Kia w Georgii. Koreańczycy z Korei Południowej chcą do 2025 r. osiągnąć dziesięcioprocentowy udział w światowym rynku pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami.

Polecane artykuły
AktualnościEkologiaWiadomości

Ciężarówka Daimlera na wodór przejedzie 1000 kilometrów

AktualnościWiadomości

Nowa umowa społeczna dla Hongkongu

AktualnościITWiadomości

Polskie IT – nie tylko dla “elity”

AktualnościWiadomościZarządzanie

Tina Müller zostaje członkiem rady nadzorczej Autoscout24

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: