Langkawi - perła w koronie Malezji

AktualnościChinyWiadomości

Huawei ze wzrostem sprzedaży i spadkiem zysków

Dzięki wzrostowi sprzedaży urządzeń elektronicznych i systemów wspomagania kierowcy, Huawei zwiększyło swoje kwartalne przychody o ponad jedną piątą. Jednak stale wysokie inwestycje w badania i rozwój znacząco zmniejszyły zyski, jak ogłosiła w poniedziałek chińska grupa technologiczna. Dodatkowo, wyniki z poprzedniego roku zostały zafałszowane ze względu na sprzedaż smartfonów marki Honor. 

Według tych informacji przychody grupy wzrosły o 22,4 proc. do kwoty 105,2 mld euro. Prawie połowa tej kwoty przypadła na dział sprzętu telekomunikacyjnego i informatycznego, który wzrósł o prawie 5 procent. Sprzedaż smartfonów i innych produktów elektronicznych wzrosła natomiast o 38 procent, osiągając kwotę 43,16 miliardów euro. Przychody z systemów wspomagania kierowcy wyniosły 3,36 mld euro, czyli cztery i pół raza więcej niż rok wcześniej. Zysk netto zmniejszył się jednak o 28 procent do 7,97 miliarda euro.

Huawei odgrywa kluczową rolę w rywalizacji technologicznej między USA i Chinami. Mimo coraz większych ograniczeń dotyczących eksportu sprzętu high-tech do Chińskiej Republiki Ludowej, firma nadal wzbudza sensację za sprawą wydajnych smartfonów i specjalnych procesorów do sztucznej inteligencji (AI).

Oskarżenia o przekupstwo wobec Huawei

Ostatnio na pierwszych stronach gazet pojawiły się oskarżenia o korupcję wobec firmy . Policja we Włoszech aresztowała pracownika Parlamentu Europejskiego. Lucia Simeone, asystentka włoskiego posła do Parlamentu Europejskiego Fulvia Martusciello, została aresztowana w środę wieczorem w pobliżu Neapolu, poinformowały w piątek źródła włoskiej policji w agencji AFP. Od tego czasu Simeone przebywa w areszcie w Neapolu.

Podstawą aresztowania był nakaz aresztowania wydany przez belgijskie organy śledcze za korupcję, pranie pieniędzy i przestępczość zorganizowaną. Policja stwierdziła, że ​​„prawdopodobnie” ma to związek z niedawnymi oskarżeniami o korupcję wobec koncernu Huawei w Brukseli. Data ekstradycji do Belgii nie została jeszcze ustalona.

W zeszłym tygodniu belgijska prokuratura federalna potwierdziła podejrzenie wręczenia łapówki „na rzecz firmy Huawei”. Mówi się, że lobbyści chińskiej grupy telekomunikacyjnej przekupywali parlamentarzystów UE lub ich asystentów pieniędzmi lub prezentami od 2021 r. Parlament Europejski obiecał władzom pełną współpracę w dochodzeniu i tymczasowo zakazał lobbystom Huawei wstępu do swoich budynków w Brukseli i Strasburgu.
Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Hakerzy podszywają się pod Microsoft, Google, Mastercard i Przelewy24

AktualnościSportWiadomości

Dlaczego gwiazdy tenisa walczą z organizatorami turniejów o miliony

AktualnościWiadomości

Kalifornia wyprzedza Japonię pod względem wyników gospodarczych

AktualnościWiadomości

Senator Berlina atakuje Teslę - „Kto chce jeździć nazistowskim samochodem?”

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *