Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościITWiadomości

Hestia Loss Control otworzyła laboratorium do badań nad… cyberatakami

Zespół analityków Hestii Loss Control zamierza skuteczniej walczyć z atakami hakerów wymierzonymi w firmy i instytucje. W cybernetycznym laboratorium analizy ataków przekuwane będą w możliwe zabezpieczenia na poziomie szkoleń i najnowszych rozwiązań technicznych.

Połączenie wiedzy popartej kilkunastoletnim doświadczeniem ekspertów oraz najnowszych zabezpieczeń technicznych leży u podstaw laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control. W oparciu o tę bazę eksperci zamierzają dzielić się wiedzą z klientami w celu zwiększenia świadomości zagrożeń oraz pomagać im w optymalnym zabezpieczeniu zasobów przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy użytkowników.

– Postawiliśmy na syntezę świadomości, wiedzy i techniki w działaniach na rzecz cyberbezpieczeństwa. Te obszary się przenikają i w naszym laboratorium szukamy kompleksowych zabezpieczeń, ponieważ hakerzy atakują z reguły w najsłabszym punkcie. Pogodzenie tych obszarów wciąż pozostaje wyzwaniem. Zapewnienie bezpieczeństwa organizacyjnego i teleinformatycznego firmom to główny cel powołania laboratorium. Skupimy się na budowie procesów związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem, w tym zgodności z wymogami ustawowymi oraz optymalizacji działającej technologii. Oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich przedsiębiorstw – mówi Dariusz Włodarczyk, ekspert IT z Hestii Loss Control.

Klienci korzystający z takiego podejścia do bezpieczeństwa teleinformatycznego otrzymają wnikliwą analizę podatności z wykorzystaniem potencjału zaplecza technicznego Hestii Loss Control. Eksperci w ramach badań wykorzystywać będą analityczne narzędzia do testów penetracyjnych umożliwiające korelację zdarzeń niebezpiecznych. Testowanie luk w zabezpieczeniach przez kontrolowane ataki (pentesty) pokazuje, w jakim stopniu zasoby firmy są eksponowane na zagrożenia cybernetyczne. Eskalacja uprawnień sieciowych, przejęcie kontroli nad serwerami, urządzeniami mobilnymi czy blokownie dostępu do aplikacji webowych to tylko niektóre z zagrożeń, którym można zapobiec bazując na doświadczeniu laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control.

– Stosując wieloplatformową infrastrukturę przeprowadzamy autorskie badania popularnych systemów operacyjnych pod kątem zagrożeń i metod działania przestępców cyfrowego świata. Samo skanowanie działających usług potrafi wykryć wiele potencjalnych wektorów ataków, które mogłyby zostać wykorzystane podczas prawdziwego ataku. Dzięki laboratorium jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom nie tylko po, czy w trakcie ataku. Przede wszystkim pomagamy zapobiegać takim zdarzeniom. W tym celu, oprócz wspomnianych wcześniej testów penetracyjnych, na bieżąco monitorujemy i informujemy naszych klientów o zagrożeniach występujących w ich infrastrukturze teleinformatycznej – dodaje Dariusz Włodarczyk.

Dotychczasowe doświadczenia dowodzą, iż największym zagrożeniem dla przedsiębiorców jest stosunkowo niska świadomość zagrożeń i ich konsekwencji wśród pracowników. Dodatkowo podstawowe zaniedbania, jak na przykład brak aktualizacji systemów operacyjnych, mogą doprowadzić do przejęcia kontroli nad systemami produkcyjnymi, a to jak wiadomo skutkuje przerwaniem ciągłości produkcji.

– Cyberprzestrzeń to nowy świat dla ludzkości, świat nowych szans, ale również nieznanych wcześniej ryzyk, których realizacja może drogo kosztować każdego przedsiębiorcę. Dlatego Hestia Loss Control od dłuższego czasu inwestuje w budowanie ekspertyzy z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego. Cyberprzestrzeń to miejsce „wojny”, w której atakującą stroną są hakerzy. Czujemy się w obowiązku pomagać naszym klientom w zabezpieczeniu się przed ich atakami – podsumowuje Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control.

Dla klientów, którym zależy na podnoszeniu świadomości swoich pracowników i uwrażliwieniu ich na popularne zabiegi socjotechniczne, przygotowaliśmy dedykowaną kampanię Anty-Phishingową. Dzięki niej uczestnicy nauczą się rozpoznawać techniki stosowane przez oszustów, przez co zmniejszą prawdopodobieństwo udanego ataku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Coraz więcej pracowników tymczasowych przechodzi na etaty

AktualnościWiadomości

Na drodze do dobrego CV. Raport Pracuj.pl

AktualnościWiadomości

CVI umacnia zespół i pozycję w Europie Środkowowschodniej

AktualnościWiadomości

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: