Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

Hasso Plattner nadal przewodniczącym rady nadzorczej SAP

 

Współzałożyciel SAP, Hasso Plattner, chce ponownie przedłużyć swoją kadencję jako przewodniczącego rady nadzorczej. „Będę kandydował na reelekcję przez kolejne dwa lata w 2022 r. – po wygaśnięciu mojej obecnej skróconej kadencji” – powiedział w środę na wirtualnym walnym zgromadzeniu Grupy. Podobnie jak w roku poprzednim, 77-latek nie przewodniczył zgromadzeniu wspólników, ale był połączony tylko ze swoim domem w Kalifornii.

Pod koniec swojej transmisji wideo chciał omówić osobisty temat, o który ostatnio jest coraz częściej pytany. Założył firmę od podstaw z garstką współpracowników i jako członek zarządu i rady nadzorczej przez wiele lat ukształtował ją w globalną firmę. Teraz jest ostatnim z założycieli, który nadal pełni urząd i za swoje zadanie uważa towarzyszenie SAP w krytycznej fazie transformacji do firmy chmurowej. Dla niego znaczy to zapewnienie stabilności i uniknięcie niepokojów poprzez dalsze zmiany w przywództwie podczas transformacji.

Przedstawiciele akcjonariuszy wzywają do zmiany

Przed spotkaniem wielu przedstawicieli akcjonariuszy domagało się zmiany, a przynajmniej wyjaśnienia dalszych planów Plattnera. Markus Goliński ze spółdzielni funduszy Union Investment powiedział, że od dawna oczekiwana zmiana była tak wymagająca i głęboka, że ​​„nie da się obejść długoterminowego rozwiązania sukcesyjnego”. Dyrektor generalny Christian Klein potrzebował przewodniczącego rady nadzorczej, który mógłby mu towarzyszyć przez całą transformację fazę. 

Podobny ton brzmiał w przypadku firmy Deka, funduszu Sparkasse. „Czas przekazać pałeczkę prezesowi zarządu. Dlatego wzywamy do kompleksowego planu sukcesji Hasso Plattnera i odmłodzenia rady nadzorczej ”- mówi przedstawiciel Deka Ingo Speich.

Cena akcji spadła

Plattner mocno promował strategiczny zwrot w kierunku rozwiązań chmurowych, który został zapoczątkowany jesienią ubiegłego roku, co spowodowało spadek cen akcji, który jeszcze nie zniwelowano. Jako największy akcjonariusz sam został przez to uderzony. Pandemia jednak tak zintensyfikowała trend w kierunku rozwiązań chmurowych, że SAP musiał zareagować. Strategia rzecznika zarządu Christiana Kleina była ściśle skoordynowana z radą nadzorczą i nadal jest poprawna. Dzięki nowo utworzonemu zarządowi grupa ma teraz zespół zarządzający, który będzie wdrażał tę strategię z „pełnym zaangażowaniem i jako zespół”.

Oprac. Andrzej Mroziński

 

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

AktualnościHandelWiadomości

Firmy poszukują handlowców i ekspertów ds. sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: