Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Gospodarka USA w maju z najsilniejszym wzrostem od roku

Gospodarka USA nabrała rozpędu w maju. Indeks menedżerów ds. zakupów wzrósł o 1,1 do 54,5 punktu, jak podał dostawca usług finansowych S&P Global. To już czwarty wzrost z rzędu, podnoszący barometr do najwyższego poziomu od ponad roku. Sygnalizuje wzrost po 50.

Podczas gdy wzrost w przemyśle osłabł, wyraźnie przyspieszył w przypadku usługodawców. „Staje się jasne, że istnieje rosnąca dychotomia” – powiedział główny ekonomista S&P Global, Chris Williamson. Usługodawcy cieszyli się rosnącym popytem po zakończeniu pandemii, zwłaszcza w obszarze podróży i wypoczynku. „W przeciwieństwie do tego, producenci zmagają się z przepełnionymi magazynami i brakiem nowych zamówień” – powiedział Williamson.

Większość ekonomistów spodziewa się recesji w największej gospodarce świata w drugiej połowie tego roku. Wskazują na podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej od marca 2022 r., kiedy to amerykańska Rezerwa Federalna rozpoczęła najszybszą kampanię zacieśniania polityki pieniężnej od lat 80. Ma to na celu walkę z inflacją, ale także powoduje, że kredyty są droższe i spowalniają gospodarkę.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: