Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

ITTechnopolisWiadomości

Firmowe i prywatne dane w końcu bezpieczne – Check Point Capsule

 

Statystyki nie kłamią. Według danych Kindsight Security Labs Malware Report (Luty 2014) tylko w 2014 ponad 11,6 mln urządzeń mobilnych padło ofiarą ataków złośliwego oprogramowania. Co ciekawe 71% użytkowników telefonów komórkowych i przenośnych komputerów łączy się za ich pomocą ze stronami Facebooka, które są coraz częstszym narzędziem dla hakerów.

Cyberataki stają się jednym z najpoważniejszych zagrożeń gospodarczych na świecie. Co minutę użytkownik sieci pada ofiarą zainfekowanych stron, co 9 minut korzysta z aplikacji zawierającej wirusy, co 29 minut komputery ściągają aplikację z wirusem, natomiast co 49 minut dane osobowe wyciekają z serwerów firmowych na skutek działań hakerów – wynika z badań firmy Check Point Software Technologies, przeprowadzonych w 122 krajach.
Skala zagrożenia atakami zatem rośnie. Większość rozwiązań i produktów bezpieczeństwa sieciowego wprowadzanych na rynek pozwala na zabezpieczenie urządzeń w sposób pojedynczy – niezintegrowany.

Ochrona firmowych i prywatnych dany jednocześnie
Check Point wprowadza na rynek pierwsze rozwiązanie, które pozwala na jednoczesne zabezpieczenie sieci korporacyjnej i urządzeń prywatnych, które będą łączyły się z siecią firmową. Check Point Capsule z jednej strony rozdziela i chroni firmowe dane, dokumenty oraz kody dostępu, z drugiej zaś zabezpiecza poufne, prywatne informacje i aplikacje. Zabezpieczenia dokumentów firmowych są dokonywane przez CHP Capsule już na poziomie tworzenia dokumentu i wraz z wysłaniem do sieci lub w postaci wiadomości e-mail dokument ten jest stale zabezpieczony specjalnym kodem.
Z Check Point Capsule Cloud organizacje mogą wykorzystać ochronę wszystkich narzędzi w usłudze opartej na chmurze, chroniąc sieć wraz z jej użytkownikami przed jakimikolwiek zagrożeniami – powstrzymując przed ściąganiem podejrzanych plików, blokując strony ze złośliwym oprogramowaniem zatrzymując je nim zdążą wyrządzić szkody. Produkt ten współpracuje z różnymi platformami i systemami operacyjnymi w tym iOS, Android, Windows oraz MacOS.
Aż 67% firm pozwala na podłączenie do sieci firmowej urządzeń prywatnych swoich pracowników. Z pewnością liczby te będą w najbliższych latach rosły, ponieważ trend BYOD zapewnia to znaczne oszczędności przedsiębiorstwom – mówi Krzysztof Wójtowicz, Country Manager na Polskę firmy Check Point.
Jednakże, BYOD może narażać dane przedsiębiorstwa na poważne zagrożenia, np. przez zainfekowanie sieci firmowej złośliwym oprogramowaniem pochodzącym z prywatnych urządzeń; a także przez wyciek danych bezpośrednio z urządzeń łączących się z nieodpowiednio zabezpieczonymi sieciami. Dlatego w przypadku pracy zdalnej, warto zaopatrzyć się w oprogramowanie – takie jak Check Point Capsule – zapewniające bezpieczną pracę z dokumentami służbowymi poza firmą. – podsumowuje Wójtowicz

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Czy administracja rządowa powinna pracować z domu?

AktualnościWiadomości

Koniec świata dla przewodników

AktualnościTechnologieWiadomości

Szef Waymo nie uważa za rywala Teslę w autonomicznej jeździe

AktualnościITWiadomości

Chwilowe spadki i dalszy wzrost wydatków na chmurę

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: