Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Ericsson wspiera rozwój kobiet w IT

 

Ericsson kolejny raz uczestniczy w bezprecedensowym programie IT for SHE, aktywnie angażuje się w kolejne przedsięwzięcie Women in Tech Summit. IT for SHE jest kontynuacją wspólnych działań z Fundacją Perspektywy, z którą Ericsson pracuje od 2016 roku.

Celem It for SHE jest  zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy.
Dzięki skali, doświadczeniu i aktywnej współpracy partnerów, przedsięwzięcie to ma realną szansę przyczynić się do jakościowej zmiany w tym zakresie.

Program It For SHE nagrodzony został przez Komisję Europejską. Otrzymał prestiżową nagrodę –  European Digital Skills Award 2017 w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet.

Głównymi elementami programu są:

największy w Europie obóz tematyczny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp

Program Mentoringowy prowadzony przez przedstawicieli najlepszych firm technologicznych Polsce

Program Wolontariatu, w ramach którego studentki w lato pojadą do małych miejscowości, wsi i miasteczek, aby uczyć  dzieciaki podstaw programowania

Women in Tech Summit 2018 największe w Europie spotkanie dla kobiet, na różnych etapach kariery, działających w obszarach nowych technologii i IT oraz studentek kierunków informatycznych i technicznych.

Birgitta Finnander, szefowa Ericsson R&D w Polsce, powiedziała: „Inicjatywa It for SHE wzbudziła duże zainteresowanie wśród naszych pracowników, którzy zadeklarowali chęć udziału w programie mentoringowym.
Podzielam i wspieram w pełni to zaangażowanie. Sama uczestniczyłam w ubiegłym roku w obozie dla studentek i uważam, że jest to bardzo potrzebna forma aktywizacji młodych kobiet w sektorze ICT.”

Nabór do Programu Mentoringowego rusza już 8 marca br. Do udziału w nim zapraszamy studentki i absolwentki kierunków informatycznych z polskich uczelni technicznych oraz z wydziałów informatycznych uniwersytetów.
Wyboru Mentora i rejestracji można dokonać na stronie: www.itforshe.pl.

Zwieńczeniem programu IT for SHE będzie Women in Tech Summit 2018 –  największe w Europie spotkanie dla kobiet działających w obszarze nowych technologii na różnych szczeblach kariery zawodowej, liderek, innowatorek oraz studentek kierunków informatycznych z całej Polski.

W wydarzeniu weźmie udział 1000 kobiet z Polski, Ukrainy, Białorusi i Centralnej Azji. Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w EXPO XXI w Warszawie.

Polecane artykuły
AktualnościFinanseITWiadomości

SAP prognozuje wyższe przychody niż się spodziewano

AktualnościFinanseWiadomości

Spada liczba kart kredytowych

AktualnościWiadomościZdrowie

Wyższe stanowisko oznacza więcej stresu

AktualnościGospodarkaWiadomości

W przyszłym roku rynek odpadów czeka rewolucja

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: