Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Elon Musk chce dostarczyć Teslę Roadster w przyszłym roku

W listopadzie 2017 r. Elon Musk (52 l.) po raz kolejny zademonstrował swój talent pokazowy: nowy Roadster wystrzelił z przyczepy naczepy Tesli podczas prezentacji na lotnisku w Hawthorne w Kalifornii. Musk ogłosił wówczas, że Roadster pojawi się na rynku w 2020 roku.

Musk początkowo przesunął premierę rynkową Roadstera na 2021 r., a następnie przełożył ją na 2023 r., powołując się na wąskie gardła w łańcuchu dostaw. Podczas prezentacji w 2017 roku Musk ogłosił, że Roadster przyspieszy od zera do 60 mil na godzinę (96 km/h) w 1,9 sekundy. Nawet przy prędkościach autostradowych zasięg powinien sięgać 1000 kilometrów. Tesla stwierdził, że prędkość maksymalna wynosiła ponad 250 mil na godzinę (402 km/h).

Roadster ma na celu dalsze napędzanie rozwoju Tesli. Ostatnio (2023) Amerykanie sprzedali mniej więcej tyle samo samochodów, co Audi, zarabiają więcej niż marka VW i nadal rosną. Badania przeprowadzone przez media pokazują,  dlaczego Tesla staje się jeszcze bardziej niebezpieczna dla Volkswagena i spółki.
Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: