Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Duża awaria państwowych systemów informatycznych

Nie działają systemy SRP, CEPiK, ePUAP oraz nie są dostępne serwisy rządowe takie, jak Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o awarii. 

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało na swojej stronie i na Twitterze o awarii systemów rządowych: “Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia.”

Z różnych części kraju spływają powiadomienia o wstrzymanych procesach rejestracji pojazdów. Kurier Lubelski podaje, że z uwagi na awarię systemu CEPiK bardzo trudno jest dziś zarejestrować auto. Miasto Białystok podaje, że mieszkańcy mogą mieć również problemy z załatwieniem aktu urodzenia, zgonu, spraw meldunkowych.

SRP, czyli System Rejestrów Państwowych łączy pięć rejestrów: PESEL, Rejestr Dowodów Osobistych, Rejestr Stanu Cywilnego, System Odznaczeń Państwowych, Centralny Rejestr Sprzeciwów. To oznacza, że problemy mogą się pojawić podczas np. wyrobienia dowodu osobistego czy uzyskania aktów stanu cywilnego.

 

bankier.pl
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Niektórzy nastoletni blogerzy i vlogerzy mogą liczyć na spore zarobki

AktualnościWiadomości

Branża fitness jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce

AktualnościWiadomości

Blisko 90 proc. Polaków uważa się za dobrych ojców

AktualnościWiadomości

Małe i średnie firmy inwestują w benefity dla pracowników

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: