Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościPodróżeWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

W październiku w Air France zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która tradycyjnie trwa do marca kolejnego roku. W nadchodzącym sezonie, wraz z łagodzeniem przepisów wjazdowych przez poszczególne kraje, linia planuje wznawiać loty na zawieszonych z powodu Covid-19 trasach i stopniowo zwiększać oferowanie. Klienci Air France będą mieli do dyspozycji w sumie 182 kierunki, w tym 87 tras międzykontynentalnych i 95 połączeń średniego i krótkiego zasięgu. Ponadto jesienią oferta przewoźnika wzbogaci się o 6 nowych destynacji, a kilka interesujących pod względem turystycznym tras zainaugurowanych latem tego roku zostanie utrzymanych również w rozkładzie zimowym. Wraz z zapowiedzią otwarcia Stanów Zjednoczonych, linia wznawia połączenia. Liczba dostępnych w sprzedaży biletów do USA będzie stanowić ponad 90 procent poziomu sprzed pandemii. Ponadto od 31 października b.r. pasażerowie podróżujący Air France do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji będą mieli szansę odbyć podróż pierwszym z sześćdziesięciu nowych samolotów Airbus A220-300. Jesienno-zimowe podróże z Air France można planować bez ryzyka. Przewoźnik przedłużył swoją elastyczną politykę dotyczącą zwrotu i zmian biletów do 31 marca 2022. Kolejnym udogodnieniem jest wcześniejsza weryfikacja dokumentów zdrowotnych za pośrednictwem usługi Ready to Fly – dostępnej już na 130 trasach.

Zmiany w ofercie międzykontynentalnej

Nowe kierunki

W nadchodzącym sezonie Air France włączy do swojej siatki międzykontynentalnej następujące nowe trasy z wylotem z Paryża (lotnisko CDG Charles de Gaulle):

Zanzibar (Tanzania): 2 loty tygodniowo, jako kontynuacja połączenia do Nairobi,

od 18.10.2021;

Maskat (Oman): 3 razy w tygodniu, od 31.10.2021;

Colombo (Sri Lanka): 3 razy w tygodniu, od 1.11.2021;

Bandżul (Gambia): 4 loty w tygodniu, od 1.11.2021.

Wznowienia połączeń

Po długiej przerwie spowodowanej zamknięciem granic ze względu na Covid-19, Air France będzie mógł wznowić loty do następujących miast:

Fortaleza (Brazylia) – 3 loty tygodniowo od 22 października 2021;

Mahé (Seszele) – 2 loty tygodniowo od 23 października 2021;

Kapsztad (RPA) – 3 loty tygodniowo od 31 października 2021;

Hongkong (Chiny) – 1 lot tygodniowo od 5 listopada 2021;

Seattle (USA) – 3 loty tygodniowo od 6 grudnia 2021;

Port-Louis (Mauritius) – 7 lotów tygodniowo – połączeni wznowiono od 5.10.2021

Stany Zjednoczone

W związku z planowanym na listopad b.r. zniesieniem ograniczeń wjazdowych do Stanów Zjednoczonych, Air France będzie stopniowo zwiększał częstotliwość połączeń. Pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji do 100 lotów tygodniowo z Paryża do jedenastu miast na terenie USA: Nowy Jork (JFK), Boston, Waszyngton, Detroit, Atlanta, Chicago, Miami, Houston, Seattle (od 6.12.2021), San Francisco i Los Angeles. Linia spodziewa się, że do marca 2022 r. całkowita podaż miejsc do/z USA osiągnie około 90% poziomu z 2019 roku, sprzed pandemii. Będzie to możliwe między innymi dzięki dodatkowym rotacjom na popularnych trasach takich jak Nowy Jork, Miami czy Los Angeles, oraz poprzez wykorzystanie większych samolotów.

Karaiby i Ocean Indyjski

Przewoźnik dalej wzmacnia swoją ofertę połączeń do francuskich terytoriów zależnych, które stanowią interesujące opcje wśród typowo wakacyjnych destynacji. Wzrosła liczba lotów do Sint Martin (10 lotów z CDG plus 3 loty z Orly). Wyspy Reunion, Martynika, Gwadelupa i Sint Martin oraz Gujana Francuska są teraz łatwiej dostępne, dzięki rejsom z dwóch paryskich lotnisk – de Gaullea, jak i Orly. Podróżni Air France z Polski mogą wygodnie przesiąść się na kolejny lot na CDG, bez konieczności zmiany lotniska. Ponadto wkrótce linia planuje rozpoczęcie rejsów z wylotem z lotniska Pointe-à-Pitre na Gwadelupie do:

Montrealu (Kanada): 2 loty tygodniowo od 23.11.2021

Nowego Jorku (USA): 2 loty tygodniowo od 24.11.2021

Nowości w Europie

Nowy sezon w Europie Air France rozpocznie z nowym samolotem. Od 31.10.2021 do eksploatacji zostanie oddany pierwszy z sześćdziesięciu zamówionych Airbusów A220-300, którym początkowo będzie można polecieć na trasach do Berlina, Madrytu, Barcelony, Mediolanu i Wenecji, a w późniejszym terminie również do Bolonii, Lizbony i Kopenhagi.

Tej jesieni europejska siatka połączeń wzbogaci się o dwa nowe kierunki z wylotem z Paryża (CDG):

Teneryfa (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania): 2 loty tygodniowo od 1.11.2021

Rovaniemi (Laponia, Finlandia): 2 loty tygodniowo w okresie od 4.12.2021 do 5.03.2022

Oprócz tego, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w nadchodzącym sezonie jesień-zima, Air France będzie nadal oferował loty na kilku nowych trasach, które rozpoczął sezonowo wiosną / latem tego roku. Są to połączenia (z przesiadka w Paryżu – Charles de Gaulle) do Sewilli (Hiszpania), Las Palmas (Wyspy Kanaryjskie – Hiszpania), Palma de Mallorca (Baleary – Hiszpania), Tangeru (Maroko), Faro (Portugalia) i na Dżerbę (Tunezja).

Szczegółowy rozkład lotów jest dostępny na stronie airfrane.pl. Rozkład może ulec zmianie w zależności od bieżących ograniczeń podróży. Air France zaleca swoim klientom, aby przed podróżą sprawdzali aktualnie obowiązujące wymogi wjazdowe i dokumenty wymagane w tranzycie i w miejscu docelowym. Więcej informacji można znaleźć na stronie airfrance.traveldoc.aero. (1)

Elastyczne bilety przedłużone do końca marca 2022

Zgodnie ze swoją nową polityką handlową, Air France oferuje pełną elastyczność w planowaniu wyjazdów do 31 marca 2022 r. Podróże na pokładzie Air France z wylotem do końca marca podlegają dowolnym i bezpłatnym zmianom, aż do dnia wylotu, a klienci mogą zmienić datę i/lub kierunek niezależnie od warunków taryfy. (2) Ponadto jest możliwa całkowita rezygnacja z podróży i zwrot pieniędzy. W przypadku, gdy taryfa biletu nie pozwala na zwrot, linia wystawia kupon podróżny ważny przez 1 rok, który podlega wymianie na inną podróż w późniejszym terminie lub zwrotowi w dowolnym momencie.

Ready To Fly – elektroniczna weryfikacja dokumentów zdrowotnych już na 130 trasach

W lipcu tego roku Air France wprowadził nową usługę “Ready to Fly”, dzięki której pasażerowie mogą zweryfikować, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty związane z Covid – zgodnie z wymogami wjazdowymi kraju docelowego, zanim przybędą na lotnisko. Podróżni korzystający ze wspomnianej usługi, która jest bezpłatna i dobrowolna, otrzymują zwrotne potwierdzenie od Air France o tym, że są dobrze przygotowani do wejścia na pokład i mogą bezstresowo rozpocząć podróż, a dodatkowo ich transfer przez lotnisko jest szybszy i sprawniejszy, ponieważ wcześniej zweryfikowane osoby nie podlegają już kolejnym kontrolom. Obecnie usługa „Ready to Fly” jest dostępna przy podróżach na ponad 130 trasach z wylotem z 65 lotnisk w siatce Air France.

Nagroda dla Air France za ochronę zdrowia podróżnych

Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów i własnych pracowników są w centrum uwagi linii, dlatego Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki podróży z niezbędnymi środkami ochrony zdrowia na każdym jej etapie. Na pokładzie i na lotniskach pasażerów Air France obowiązują maski. W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Przewoźnik stosuje wzmocnione procedury sprzątania samolotów. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety, które są dezynfekowane przez każdym lotem.

Za zaangażowanie w ochronę zdrowia podróżnych linie Air France otrzymały ostatnio nagrodę COVID Airline Excellence Award, przyznaną przez międzynarodową agencję ratingowa Skytrax w ramach tegorocznego plebiscytu Skytrax World Airline Awards 2021.

(1.) Aby sprawdzić wymogi wjazdowe obowiązujące podczas całej podróży, przy lotach tranzytowych przez Paryż, na stronie airfrance.traveldoc.aero należy wpisać kolejno wszystkie odcinki podróży.

(2.) Jeśli cena nowego biletu (w nowych datach / na nowej trasie) będzie wyższa, klient zostanie obciążony różnicą w cenie.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: