Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościGospodarkaMotoryzacjaWiadomości

Daimler otwiera się na joint venture z Google i Apple

8718116389_d0a449ddfa_k

Dietriech Zetsche – CEO Daimlera

 

Producenci samochodów są coraz  bardziej otwarci  na współpracę z branżą IT, tym bardziej że giganci tacy jak  Google i Apple sami chcą mieszać w branży motoryzacyjnej.  Pierwsze kroki poczynił już VW, teraz kolej przyszła na Daimlera. Prezes Dieter Zetsche w wywiadzie opublikowanym w piątek w internetowym wydaniu gazety niemieckich emitentów giełdowych powiedział, ze możliwych jest obecnie wiele scenariuszy i różne formy współpracy z Google i Apple.

Nie wyklucza on także wspólnie budowanych samochodów. Daimler nie chce być jedynie dostawcą w przyszłości, chce być kreatorem.  Na razie rozważania są czysto teoretyczne – zauważył Zetsche – ale już wkrótce mogą stać się rzeczywistością.Na pytanie, czy giganci IT z Doliny Krzemowej w Kalifornii mogą stać się większymi konkurentami dla Daimlera niż BMW czy Audi , Zetsche odpowiedział: że nie jest jeszcze jasna rola “konkurenta”i “partnera” w tym procesie. Może się wkrótce okazać, że wszyscy walczą o tego samego klienta proponując różne produkty.  Ale jak wiadomo Google koncentruje się na zbudowaniu samobieżnego pojazdu, Apple na pojazdach elektrycznych.

Prezes  Grupy VW Martin Winterkorn wezwał ostatnio do ścisłej współpracy firm technologicznych z firmami motoryzacyjnymi, bo plonem takiej kooperacji inżynierów i specjalistów IT może być auto inteligentniejsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne. I tego wszystkim stronom życzymy we własnych interesie.

 

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: