Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

CVI umacnia zespół i pozycję w Europie Środkowowschodniej

 

CVI sukcesywnie kontynuuje strategię dalszego rozszerzania swojej obecności w całym regionie Europy Środkowowschodniej. W marcu do zespołu tej niezależnej polskiej firmy inwestycyjnej dołączyła Gabriella Kindert, która zdobywała doświadczenie tworząc oraz prowadząc zespoły inwestycyjne we wschodnioeuropejskich oddziałach BNP Paribas Asset Management oraz NN Investment Partners.

Gabriella będzie w CVI pełnić funkcję niezależnego Senior Advisora i skupi się na doradztwie strategicznym oraz umacnianiu rozpoznawalności CVI jako jednego z głównych graczy na rynku prive debt w Europie Środkowowschodniej.

„Ambitnie podchodzimy do umacniania naszej pozycji wiodącego inwestora na rynku private debt w Europie Środkowowschodniej, rozszerzania bazy inwestorów oraz bycia rozpoznawalnym dzięki naszemu nowatorskiemu podejściu do pomiaru i monitorowania ryzyka związanego z ESG w regionie. Dlatego cieszymy się, że Gabriela zdecydowała się podjąć wyzwanie i wnieść do CVI swoje bogate doświadczenie zdobyte przy realizowaniu różnych strategii inwestycyjnych private debt w Europie.” – mówi Rafał Lis, Partner Zarządzający CVI Dom Maklerski.

Gabriella ma ponad 20 lat międzynarodowego doświadczenia w zarządzaniu portfelami inwestycyjnymi. Poprzednio związana była z NN Investment Partners w Hadze, gdzie zajmowała stanowisko Globalnego Managera ds. Pożyczek oraz Kredytów Alternatywnych i zarządzała aktywami o wartości 24 miliardów euro, zwiększając zarówno wartość samych aktywów, jak i rozpoznawalność marki firmy. Obecnie swoje stanowisko w CVI łączy z innymi niezależnymi pozycjami menadżerskimi, m.in. z byciem członkiem rady nadzorczej Mizuho Europe NV oraz niezależnym ekspertem Unii Europejskiej oceniającym wiodące projekty z sektora Fintech.

„Od początku byłam pod wrażeniem profesjonalizmu, poświęcenia i pasji zespołu CVI. Firma ma bardzo interesującą ofertę pod względem wartości na rynku private debt, a także uznaną markę i dobrze zdefiniowane kanały inicjacji. Uważam, że obecnie Europa Środkowowschodnia oferuje korzystniejsze możliwości rynkowe niż Europa Zachodnia.
Po ostatnim kryzysie luka kredytowa była jednolita w całej Europie, ale obecnie w Europie Zachodniej wiele nowych inicjatyw już ją wypełniło, podczas gdy w Europie Środkowowschodniej wiele obszarów jest jeszcze niezagospodarowanych.” – stwierdza Gabriella Kindert, Senior Advisor CVI.

CVI jest jedyną polską niezależną firmą inwestycyjną zatrudniającą obcokrajowców.  Od kilku lat z warszawskim biurem CVI związani są m.in., zajmujący stanowisko Dyrektora Zarządzającego Radoslav Tausinger, który wcześniej związany był m.in. z UBS Investment Bank i McKinsey&Company, Ciprian Nicolae, Dyrektor Inwestycyjny, poprzednio pracujący w międzynarodowych strukturach firm takich jak m.in. Citi, Deutsche Bank oraz KPMG, a także Emmanuel Daull, Dyrektor Inwestycyjny, który doświadczenie zdobywał w takich instytucjach jak Allianz Global Investors oraz AlixPartners.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

JACEK KAWALEC zaprasza na muzyczne spotkanie on-line

AktualnościWiadomości

Polacy coraz chętniej wybierają diety pudełkowe

AktualnościWiadomości

10 USD lub 4500 USD - pytanie o cenę leku na Covid

AktualnościWiadomości

Polska Grupa Supermarketów wprowadza na rynek własną markę piwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: